Як настилати паркетну дошку.

Крім своїх високих технологічних якостей і зовнішньої привабливості, паркетна дошка приваблює багатьох покупців простотою монтажу. Настелити це підлогове покриття цілком можливо своїми руками.
Вам знадобиться
  • - шпатель;
  • - паркетний клей;
  • - киянка;
  • - будівельний рівень;
  • - скотч;
  • - підкладка
Інструкція
1
Ретельно заміряйте розміри приміщення і купіть необхідну кількість матеріалу. Слід врахувати, що якщо ви плануєте укладати дошку по діагоналі, то витрата матеріалу збільшиться, приблизно, на 9%.
2
Підготуйте підставу для укладання дошки. Ретельно досліджуйте поверхню. Закладіть всі дефекти і щілини. Перевірте основу за допомогою будівельного рівня. Якщо його нахил перевищує 2 мм на кожні 2 м поверхні - необхідно робити цементно-пісочну стяжку. Товщина стяжки повинна бути не менше 5 см. Якщо нахил не так значний - усунути цей дефект можна за допомогою спеціальної підкладки.
3
Оберіть метод укладання паркетної дошки. Цей вид підлогового покриття може бути укладений як з використанням клею, так і беськлєєвим методом. Даний вибір буде залежати від декількох факторів. Клейовий метод укладання використовується при монтажі паркетної дошки безпосередньо на бетонну стяжку, без використання підкладки. Слід врахувати, що при цьому способі монтажу не рекомендується використовувати клей на водній основі т.к. він може призвести до деформації покриття. Нанесіть клей на мостину за допомогою шпателя. Покладіть першу дошку шпонкою до стіни, залишаючи зазор між мостиною і стіною. Промастіть наступну дошку і вставте її шип в паз попередньої дошки. Щільно подгоните мостини за допомогою киянки. Укладіть наступні дошки по аналогії.
4
Другий спосіб укладання більш простий і раціональний. Однак варто знати, що він підійде для укладання тільки тришарової паркетної дошки. Ретельно очистіть бетонну стяжку. Покладіть підкладку встик і скріпіть її за допомогою скотча. Викладіть перший ряд, вставляючи торці дощок один в одного. Зафіксуйте дошки, вставивши розпірки між стіною і покриттям. Зберіть другий ряд і, піднявши, з'єднайте його з попереднім. Укладіть інші ряди паркетної дошки.
5
Закріпіть плінтус таким чином, щоб він закрив технологічний зазор між стіною і паркетною дошкою.