Як відрізнити щура-хлопчика від щура-дівчатка.

Щури - забавні і тямущі домашні тварини. Вони дуже люблять компанію, тому якщо у вас немає часу, достатнього для щоденного спілкування з вихованцем, рекомендують заводити відразу пару.
Інструкція
1
Якщо ви не збираєтеся розводити щурів, не заводьте одночасно самку і самця. Враховуючи, наскільки швидко вони плодяться, і як важко прилаштувати в добрі руки звичайного безпородного щурика, через п'ять-шість місяців ви отримаєте цілу щурячу ферму, яка буде доставляти чимало проблем. Або будете змушені здавати своїх вихованців на корм рептиліям. Найкраще завести двох самок. Визначити стать щурика не важко, починаючи з півтора місяців.
2
Якщо ваша щур вже доросла - відрізнити хлопчика від дівчинки можна навіть за зовнішнім виглядом. Самці більші, товщі. Їх тіло нагадує за формою грушу. Самки дрібніші і витончені. Їх хутро набагато м'якше і нагадує норку. Дівчата більш активні і цікаві. Хлопчики спокійніше. Під хвостом у дорослого самця добре помітні два оформлених, довгастих яєчка розміром трохи менше жолудя.
3
Щоб визначити стать маленького щурика, підійміть його за хвіст. До речі, брати щура за хвіст можна тільки в крайніх випадках, це досить великий стрес для тварини. Зафіксуйте тварина другою рукою, акуратно притримуючи його за шкірку над вухами. Так щурик НЕ БУДЕ крутитися, і ви зможете уважно його розглянути.
4
Зверніть увагу на відстань від хвоста (анального отвору) до отвору сечовипускального каналу. У дівчаток вони розташовані поруч. Відстань між ними не перевищує 2 міліметрів. У хлопчиків ця відстань набагато більше - приблизно півсантиметра. Порівняйте кілька щурят, щоб точно визначити їх стать. Якщо у вас всього один щурик, і вам важко визначити його стать, доведеться почекати 2-3 місяці, до тих пір, коли стануть явними вторинні статеві ознаки (див. Другий крок).
Корисна порада
Розділіть щурят по підлозі і розсадите їх у різні клітини до того як їм виповниться три місяці. Інакше ви ризикуєте отримати незаплановане потомство.Прі племінному розведенні допускається вміст одного хлопчика на двох-трьох дівчаток. Точніше про правила утримання виробників ви можете дізнатися в своєму клубі.