Як налаштувати гітару по ладам.

Існує кілька різних способів настройки гітари. Одним з найбільш точних є використання тюнера, але, мабуть, самим популярним, особливо в аматорській середовищі, є настройка гітари по ладам .
Інструкція
1
Для початку потрібно еталон, який би видавав звук певної висоти. В якості нього може використовуватися звичайний камертон, частота коливання якого становить 440 Гц. Це нота "ля" (А). Еталоном може також служити і запис ноти «ля», наприклад, знайдена в інтернеті.
2
Тепер приступайте безпосередньо до налаштування гітари. Бажано спочатку послабити натяг першої струни. Після цього затисніть її на п'ятому ладу, вийміть звук і порівняйте зі звуком, видаваним еталоном. Поступово натягуйте струну до тих пір, поки її звук і еталонний відтворення звуку не будуть звучати в унісон, тобто разом. Постарайтеся максимально точно визначити цей момент на слух.
3
Далі затисніть другу струну також на п'ятому ладу. Вона має звучати в унісон з тільки що налаштованої першої струною у відкритому (тобто не затиснутому) положенні. Смикайте обидві струни разом, поступово натягуючи або опускаючи другу струну. Коли ви досягнете злитого звучання - переходьте до налаштування третьою.
4
Налаштування третьої струни трохи відрізняється. Затисніть її не так на п'ятому, а на четвертому ладу. Опускайте або натягуйте її до тих пір, поки вона не буде звучати в унісон з другої відкритої струною. Добившись необхідного звучання, приступайте до роботи з четвертої струною.
5
Налаштування четвертої струни здійснюється аналогічно налаштуванню другий. Тобто, затиснута на п'ятому ладу, вона повинна звучати в унісон з попередньою відкритою струною (в даному випадку третьої). П'ята і шоста струни настроюються по тому ж самому способу.
6
Після налаштування всіх струн перевірте ще раз звучання першої щодо еталона. Існує велика ймовірність того, що звуку не будуть звучати в унісон. У цьому нічого страшного немає, при першому налаштуванні лад часто «спливає», особливо тоді, коли на гітару встановлені нові струни. Підстройте струни по вищеописаного алгоритму.