Як зібрати двоярусну ліжко. Як зібрати двоярусне ліжко з диваном.

Важливий елемент дитячої кімнати - ліжко . Заощадити простір дозволить двоярусна ліжко , яка дуже подобається дітям. Її можна забезпечити ящиками для постільної білизни або іграшок, або доповнити конструкцію гіркою, за допомогою якої діти зможуть спускатися вниз з верхнього ярусу.
Вам знадобиться
  • - фанерні щити;
  • - дошки;
  • - дерев'яні бруси;
  • - клей для дерева;
  • - дриль;
  • - саморізи;
  • - болти;
  • - ножівка.
Інструкція
1
Щоб зібрати двоярусну ліжко , необхідно приготувати два односпальні матраца з дерев'яними коробками під них, опорні стінки, бортики для захисту від випадіння дитини, сходи і боковини для приховування матраців.
2
Для опорних стінок візьміть щити фанери і залийте їх нітролаком. Також можна використовувати широкі дошки або деревостружкові плити. При висоті опорної стінки півтора метра товщина її повинна бути не менше 2 см. Вибираючи ширину, орієнтуйтеся на розміри коробок під матраци. Відзначте на опорних стінках місця кріплення матраців і просвердлите отвори. Коробки або дерев'яні рами з матрацами або стандартними сітками від дитячих ліжечок прикрутите до опор болтами з хромованими головками. Якщо ви віддали перевагу зробити опорні стінки з двох щитів, то кріплення краще виконати, вкручуючи в кожен щит по два болта.
3
Якщо у матраців немає коробки або дерев'яної рами, між бічними опорними деталями необхідно зробити обрешітку. Саморізами прикрутите до стінок дерев'яні бруси, а на них укладіть дошки. Після виготовлення обрешітки сполучними шпильками закріпіть боковини, які будуть приховувати матраци. Якщо ж ви вирішили не приховувати матраци, можете прикріпити плитки-щитки з дерева.
4
Якщо у ліжка суцільні спинки, то доцільно встановити знімну сходи. Для її збірки прикріпіть до коробки матраца щит, з'єднавши його сходинками-паличками з щитком стінки. Для ліжка, опорні стінки якої виконані з двох дощок, сходи найкраще влаштувати між цими дошками. Просвердлите в них гнізда по 4см глибиною на відстані 10см одне від іншого. Наповніть гніздечка клеєм і закріпіть в них палички діаметром по 18мм, з'єднуючи дошки спинки.
5
Щоб зробити висувні ящики, зробивши виміри простору під ліжко ю, виконайте з фанери відповідні заготовки. Стягніть їх саморізами і приробити по кутах кожного з ящиків коліщатка.