Як зігнути нержавійку.

Серед технологій обробки металу гнучка займає одне з провідних місць. Для отримання деталей необхідної форми листовий метал (у тому числі нержавіючу сталь) і заготовки іншої форми доводиться піддавати такої деформації з використанням різних технологій і обладнання.
Вам знадобиться
  • верстат, навик роботи зі сталлю
Інструкція
1
Скористайтеся спеціальним обладнанням. Найбільшого поширення набули лістогиби -Верстати для зміни форми сталевих листів з різних металів. Якщо, приміром, ви займаєтеся покрівельними роботами, то є сенс придбати ручний листогиб. Такий верстат, як правило, має невелику вартість, він зручний, компактний і його можна використовувати прямо на місці проведення робіт. Залежно від конфігурації покрівельних аркушів існують різні типи ручних пристосувань.
2
Інший тип обладнання - листозгинальні вальці, призначені виключно для обробки листового металу, в тому числі з нержавіючої сталі. Робочими елементами такого верстата є два нижніх і один верхній вал, закріплених на плиті. Процес форматування листового металу полягає в тому, що верхній валок вчиняє поступальні рухи у вертикальній площині щодо заготовки, забезпечуючи отримання потрібної конфігурації листа.
3
Придбайте виробничий прес, це найпоширеніший тип потрібного вам обладнання. Основний елемент преса - пуансон, змонтований на ремені повзуна. Одночасно на підкладку преса або прямо на плиту встановлюється матриця, що має форму, як правило, прямого паза або кута. Якщо ви вирішили обзавестися універсальним обладнанням для гнуття листів з нержавіючої сталі, то найкращий варіант для цього - преси. При роботі на них можна не тільки швидко міняти деталі, але і перенастроювати на виготовлення інших виробів.
4
Крім згинання листів дуже затребувана откатка труб та прутів. На цей випадок передбачені спеціальні гнучкі верстати. Труби невеликого діаметру ви можете гнути холодним способом. Це особливо актуально при ремонті водопроводу або опалення. В таких трубогибочні верстатах використовується принцип намотування труб навколо ролика. Труби з діаметром більш 95 мм гнуть на верстатах з високочастотним нагрівом.