Як розрахувати відсоток жиру.

Дієтологія, як і будь-яка інша наука, не стоїть на місці, і для розрахунку ідеальної ваги мало враховувати індивідуальну будову тіла і зріст людини. Існують норми вмісту жиру в організмі для обох статей, трьох типів конституції статури (ваги кісток і будови скелета), зростання і віку.
Вам знадобиться
  • - сантиметрова стрічка;
  • - калькулятор;
  • - аналізатор жиру.
Інструкція
1
Підрахунок за обсягами тіла. Існує дві формули, для чоловіків і для жінок. Чоловіки і жінки по-різному накопичують жир, чоловіки зазвичай на животі, а жінки, як правило, на животі і на бедрах.Мужская формула: 495/(1.0324-0.19077 (log (Об'єм талії-обсяг шиї)) + 0.15456 (log ( Зростання))) - 450Женская формула: 495/(1.29579-0.35004 (log (Об'єм талії + Обсяг стегон-Обсяг шиї)) + 0.22100 (log (Рост))) - 450Для вимірювання обсягів талії і стегон не втягувати живіт і не видихайте весь повітря з легенів, сантиметрову стрічку не стягувати занадто туго, але й не занадто вільно. Об'єм талії вимірюється в найвужчому місці, об'єм стегон - в самому опуклому місці, ноги при цьому тримайте разом. Обсяг шиї вимірюється по підставі, попереду стрічка проходить через горлову западину.
2
Оцінка співвідношення обсягів талії і стегон. Це простий спосіб, що не дає точних цифр, але показує, чи є у вас зайвий жир. Об'єм талії розділіть на об'єм стегон. Якщо отримане число більше 0,8, то у вас є зайвий жир, якщо менше - відсоток жиру в нормі.
3
Наступні методи вимірювання краще довірити професіоналам, так як від цього залежить точність оцінки. Описані нижче методи проводять в оздоровчих центрах і фітнес-клубах. Метод вимірювання по товщині шкірної складки - найпопулярніший. Спеціальним інструментом защипується складка шкіри, товщина якої вимірюється по нанесеною шкалою. Товщину складки вимірюють в області живота, стегон, грудей і верхньої частини спини. Потім дані вводять в комп'ютер і спеціальною програмою підраховують відсоток жиру .
4
Ультразвук. Проводиться УЗД-сканування в декількох областях тіла, оскільки жирові тканини мають різну щільність, а потім підраховується сумарна кількість жиру в організмі.
5
Метод БЕС (біоелектричного опору): по тілу пропускається слабкий електричний струм через електроди, закріплені на руках і ногах. Жирові тканини струм не проводять, таким чином вважається, що чим швидше струм проходить по тілу, тим менше в ньому жиру . Цей метод використовується в портативних пристроях, що нагадують ваги. Це пристрій називається аналізатор жиру , і його можна придбати за доступною ціною.
6
Зважування у воді. Вимірювання проводиться під водою на спеціальному кріслі протягом 10 секунд. Робиться кілька підходів, і на підставі трьох максимальних результатів виводиться підсумку. Це дуже трудомісткий і незручний спосіб і застосовується він тільки в дослідницьких цілях.
Зверніть увагу
Мінімальний відсоток жиру для чоловіка-спортсмена - 6%, для жінки - 12% .Нормальний відсоток жиру для людини з нормальною статурою і середньою фізичною активністю - 15%.
Корисна порада
Якщо ви довіряєтеся фахівця при розрахунку, то краще робити це у одного і того ж людини, щоб уникнути похибок при вимірах.