Як визначити лінію горизонту.

Лінія горизонту - це пряма лінія, умовно знаходиться в просторі на рівні очей спостерігача. Вона відіграє важливу роль при створенні картини. Без визначення лінії горизонту ви не зможете правильно побудувати перспективу зображення предметів.
Вам знадобиться
  • Прозорий стакан з рідиною
Інструкція
1
Лінію горизонту можна визначити за допомогою води або іншої рідини, налитої в прозорий стакан. Піднесіть його до очей, так, щоб побачити горизонту льну лінію рівня води. Це і буде лінією горизонту . Так само ця лінія води буде вказувати висоту горизонту щодо навколишніх предметів і явищ. Можна визначити лінію горизонту за допомогою спостереження за формою предмета, якщо ми малюємо натюрморт.
2
Лінію горизонту легко визначити на моделі, тому вона весь час знаходиться на рівні очі і не прив'язана до чого-небудь. Таким чином, горизонт змінює своє положення в залежності від місця, звідки дивляться. Якщо людина піднімається, то піднімається і лінія горизонту . Якщо він опускається, то опускається і вона.
3
Всі предмети щодо горизонту розділені на ті, що знаходяться знизу і ті, що знаходяться зверху. Перші будуть розташовуватися під лінією горизонту , а друга - над нею.
4
Необхідно відзначити, що всі лінії, які паралельні на картині мають на лінії горизонту одну точку сходу.
5
Якщо ви малюєте на пленері, то лінія горизонту може бути яскраво вираженою. Наприклад, небо і земля, небо і море, небо і степ, де чітко видно лінію горизонту , хоч вона і здається їх розмежувальної лінією. Коли ви працюєте в студії або домашній обстановці, то лінією горизонту виступає уявна горизонту льная площину, яка проходить на рівні очей глядача.
Зверніть увагу
Щоб малюнок був грамотно намальованим і правдоподібним, навчитеся правильно визначати лінію горизонту. Інакше ви не зможете правильно побудувати перспективні зображення предметов.Только одна лінія горизонту має бути присутня в малюнку з натури.
Корисна порада
Бажано лінію горизонту першої наносити на папір, тому вона буде служити орієнтиром при зображенні інших предметів у площині.