Як перевірити тиск турбіни.

На двигунах внутрішнього згоряння деяких автомобілів встановлюється турбокомпресор. Його роль полягає в примусовій подачі повітря в циліндри двигуна, збільшення якості спалимої суміші, що веде до збільшення потужності. Турбіна - дуже нестабільний механізм, так як працює в дуже високих температурах. Найчастіше причиною поломки турбіни є падіння тиску в системі.
Вам знадобиться
  • Шланги, перехідники і манометр.
Інструкція
1
Визначте максимальне тиск турбіни , використовуючи документацію виробника. Якщо інформація відсутня, то скористайтеся інтернетом і з'ясуйте допустимі значення тиску у виробника.
2
У більшості випадків виміряти тиск можна з впускного колектора. Висновки на ньому закриті спеціальними заглушками. Або підключіть шланг до соска відбору тиску. Переконайтеся, що колектор підключений після дросельної заслінки.
3
Переконайтеся, що шланг не зачіпає рухливих елементів двигуна. Простягніть шланг в салон і підключіть до манометру.
4
Запустіть мотор. Прогрійте двигун до оптимального значення температури охолоджуючої рідини. Не поспішайте в процесі прогріву, двигун повинен прогрітися поступово. Бажано прогріти рідину до робочої температури на ходу.
5
Виберете рівний відрізок дороги. Розкрутіть двигун до 3000 об/хв на 3 або четвертій передачі. Підтримуйте обороти двигуна, так щоб значення тахометра не перевищувало 3000 об/хв. Для досягнення результату використовуйте педаль гальма.
6
Вичавіть педаль подачі палива до кінця і перевірте показники манометра. Якщо показники тиску розходяться з документацією, то проведіть регулювання турбіни або зверніться до спеціалізованого центру.
Корисна порада
При проведенні тесту стежте за роботою двигуна: при виникненні детонації або постукуванні випробування слід припинити. Не допускайте роботу двигуна на максимальних обертах, це може вивести двигун з ладу. Пам'ятайте, що при проведенні тесту гальмівні елементи піддаються сильному нагріванню і навантаженні, з цієї причини перевірку варто проводити якомога швидше. Для постійного контролю слід встановити датчик тиску від сторонніх фірм, які виробляють аксесуари та обладнання для турбокомпресорів.