Як зберігати свіжовичавлені соки. Як зробити коктейль з свіжовичавленого соку.

Найкраще вживати свіжовичавлені соки протягом 10 - 15 хвилин після приготування. У цьому випадку в них збережеться максимум корисних властивостей. При цьому бажано, щоб напій якомога менше контактував з металевими частинами соковижималки і окислявся на відкритому повітрі.
Вам знадобиться
  • - холодильник;
  • - термосумка;
  • - ємність з щільно прилягає кришкою.
Інструкція
1
Зберігання соку зменшує його корисність, хоча смак при цьому може і не змінитися. Однак є рекомендації з приводу того, як хай і ненадовго (в середньому на день), але все-таки зберегти сік свіжим і містить якщо не всі вітаміни та мікроелементи, то більшу частину з них. Наприклад, якщо ви берете сік з собою на прогулянку або в поїздку, скористайтеся термосумки, яка на кілька годин дозволить зберегти всі корисні якості соку.
2
Також кілька годин можна зберігати свіжовичавлений сік в прохолодному темному місці - наприклад, в щільній упаковці в холодильнику. Ще один варіант для холодильника - налити будь свіжовичавлений сік в скляну банку, зверху капнути лимонний сік, щоб напій не пропускав повітря, ретельно закрити і прибрати в холодильник.
3
І все ж навіть у холодильнику під впливом світла і кисню вітаміни та ензими, якими багатий тільки-тільки віджатий сік з фруктів або овочів, поступово руйнуються. Щоб зберегти корисний напій більш ніж на добу, його краще заморозити. Це особливо актуально для сезонних плодів. У такому стані корисні речовини зберігаються при будь низькій температурі без втрат і при відтаванні знову активізуються. Напої краще розморожувати не виймаючи з холодильника (просто переставити ємності з морозильної камери на менш холодну полку).
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що свіжовичавлені соки протипоказані при деяких захворюваннях. Та й здоровим людям через те, що в соках висока концентрація великої кількості мінеральних речовин, вживати такі напої краще з обережністю - не часто, не більшими порціями, не разом з їжею (краще в проміжках між прийомами їжі), іноді навіть розбавляючи водою , - якщо свіжовичавлений сік вийшов дуже насичений. Бажано пити сік маленькими ковтками або через соломинку.