Як зробити макет книг.

При необхідності ви самостійно можете підготувати власну книгу до друку. У цьому випадку видавництво не вноситиме змін до оригінальний макет, і всі сторінки будуть надруковані в абсолютній відповідності з вашим варіантом. Перед підготовкою макет а обов'язково ознайомтеся з вимогами до нього видавництва.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з встановленим пакетом програм Microsoft Office.
Інструкція
1
Виконайте підготовку макет а книги окремо від макет а обкладинки. Якщо у вашому виданні використовуються ілюстрації, використовуйте для них графічні елементи, вирішення яких повинно бути не менше 300 dpi, а краще - 600 dpi. Якщо присутні фотографії, вставте в макет вихідні версії файлів з фото без попереднього стиснення. Щоб уникнути масштабування макет а, задайте сторінкам розмір, який відповідає обріза розміром вашої майбутньої книги. Ці розміри необхідно дізнатися у видавництві.
2
Використовуйте наступні розміри полів: верхнє полі - не менше півтора сантиметрів, нижнє - 2 - 2.5 см, ліве і праве поля повинні бути однаковими, їх розмір - не менше двох сантиметрів. Вибирайте при підготовці макет а книги до видання в кодування Windows.
3
Відформатуйте текст макет а друкованого видання відповідно до наступних рекомендацій. Створіть стиль для текстового абзацу, в ньому визначте розмір і тип шрифту, відступ першого рядка (наприклад, 1,25 см). Вирівнювання тексту встановлюйте по ширині, а останній рядок - по лівому краю.
4
Увімкніть опцію автоматичної розстановки переносів (меню «Сервіс» - «Мова» - «Автоматична розстановка переносів»). Якщо ви вручну виставили відступи першого рядка, видаліть зайві пробіли. Щоб полегшити це завдання, включите відображення недрукованих символів в меню «Вид».
5
Виконайте автоматичну нумерацію сторінок, щоб скласти макет книги. Розташовуйте номери сторінок по центру. Прослідкуйте, щоб ілюстрації не виходили за межі поля. Перейдіть в меню «Файл» - «Параметри сторінки» і встановіть прапорець біля опції «Дзеркальні поля».
6
Перегляньте текст, щоб відкоригувати автоматичні переноси, наприклад, прізвища та ініціали розривати на різні рядки не рекомендується. Видаліть прогалини, які знаходяться перед розділовими знаками і після точок останніх пропозицій абзаців. Встановіть пробіли після крапок, ком і крапок з комою. Замініть прямі лапки кутовими. Виконайте конвертацію документа у формат pdf.