Як кріпити лички. Розташування личек на погонах мвс.

Отримавши почесне право носити лички разом з черговим військовим званням, військовослужбовець (єфрейтор, сержант, старшина) повинен знати, яким чином ці знаки відмінності можна прикріпити до своїх погонів. Адже в середовищі військовослужбовців кожна дрібна деталь форми або амуніції грає величезну роль. Порушити неписані закони армійської моди - значить стати предметом численних глузувань і жартів.
Вам знадобиться
  • - шило або велика голка;
  • - олівець або шматок крейди, яким ви позначите місця для отворів на гонитві.
Інструкція
1
Підберіть лички, що відповідають вашому новому званню і типом форми. В польових умовах слід "добувати" відзнаки на складі, в крупному гарнізоні можна відвідати місцевий військторг. Для польової форми передбачені зливаються з нею лички сіро-зеленого кольору, для парадної - блискучі золотисті. Не забудьте, що в збройних силах зараз повсюдно прийняті лички "кутом", а не поперечні смужки, які прикрашали погони радянських військовослужбовців, а нині використовуються лише у МВС.
2
Візьміть погон, на який потрібно прикріпити лички (добре, якщо він ще не пришитий до вашої формі). Перш ніж робити в ньому отвір, потрібно прикинути, куди потраплять ніжки личек. Тому спершу відігніть ці ніжки так, щоб вони утворювали з самими личками прямий кут, а потім призначте до погона, помітивши, в яку точку впирається кожна ніжка і відзначивши ці точки олівцем.
3
Виконайте в гонитві отвори, користуючись шилом або будь-яким іншим гострим інструментом. Намагайтеся, щоб отвори були невеликими і акуратними - в такому випадку їх не буде помітно, а лички стануть потім триматися міцно. Якщо ви кріпите лички до помилкового "погончики" польової форми, то протикати його наскрізь не потрібно - достатньо зробити отвір у верхній частині, що залишається потім над власне погоном.
4
Вставте ніжки личек в отвори, зроблені вами в гонитві. Досягніть того, щоб лички щільно сиділи на гонитві, а потім відігніть ніжки так, щоб вони прийняли вихідне положення (паралельно поверхні погона). На цьому робота над кріпленням личек на погонах практично завершена, залишилося тільки прикріпити погон до форми (якщо він не був вже пришитий до неї) і оцінити свій зовнішній вигляд з новими відзнаками і в новому військовому званні.
Корисна порада
відгинав ніжки личек плавно і акуратно - вони відомі своєю неміцністю і можуть легко відламана, з цієї ж самої причини прагніть не міняти їх положення більш одного разу.