Як знайти середню ціну.

Середні величини використовуються в економіці для зручності розрахунків. З їх допомогою виробляють обчислення, що дозволяють економити час бухгалтерів за рахунок застосування показників, що відображають коливання заданих значень з різним ступенем точності. Для визначення середніх цін найчастіше використовують формули середньої арифметичної, середньої арифметичної зваженої і середньої гармонійної величин.
Інструкція
1
Найпоширеніший вид середньої ціни - середня арифметична. Вона використовується у випадку, коли потрібно розрахувати середнє доданок в загальній сукупності даних. Щоб знайти ціну методом середньої арифметичної, підсумуйте всі використовувані ціни і розділіть суму на їх загальну кількість. Наприклад, ви продали товар, упакований в коробки. Ціни на коробки різні. Загальна кількість коробок одно 5. Завдання - знайти середню ціну однієї коробки. Використовуйте формулу: Ціна (ср.ар.) = (10 + 15 + 10 + 25 + 15)/5 = 15 (грн.).
2
Коли мова йде про продажі однорідного товару за різними цінами і різною кількістю партій, очевидно, середня арифметична величина не буде відображати реальних цін. У цьому випадку використовуйте середню арифметичну зважену величину. Вона дозволяє визначити ціну через відношення загальної суми проданих товарів до їх кількості. Наприклад, ви продали різні партії продукції за різними цінами: 10 од. - По 15 руб; 15 од. - По 10 руб; 25 од. - По 20 руб. Завдання - знайти середню ціну однієї одиниці продукції. Визначте загальний обсяг продажів: 10? 15 + 15? 10 + 25? 20 = 800 (грн.). Загальна кількість проданих одиниць - 50 - відомо. Використовуйте формулу: Ціна (ср.ар.вз.) = 800/50 = 16 (грн.).
3
Якщо ж вам потрібно розрахувати середню ціну по разнородному товару різної вартості, використовуйте середню гармонійну величину. Вона теж розраховується як відношення обсягу реалізації до кількості проданих товарів. Однак дозволяє врахувати різницю у вартості кожного виду продукції. Наприклад, ви продали три різних партії товарів за різними цінами: Товар А вартістю 50 руб. за одиницю на 500 руб; Товар Б - 40 руб. - На 600 руб; Товар В - 60 руб. - На 1200 руб.Іспользуйте формулу: Ціна (ср.гарм.) = (500 + 600 + 1200)/(500/50) + (600/40) + (1200/60) = 51,11 (руб.).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iQr4A2gBaAI
Говорячи про середнє значення, мається на увазі, що береться кілька значень одного і того ж параметра, а потім за допомогою одного з методів підрахунку розраховується середнє значення цих параметрів. Найпростішим методом підрахунку середнього значення є розрахунок середнього арифметичного.
Вам знадобиться
  • Певний набір значень, з якого буде вестися підрахунок їх середнього арифметичного.
Інструкція
1
Для підрахунку середнього арифметичного чисел X, яких взято n штук, треба скласти кожне з значень X один з одним, а потім поділити його на кількість значень n (рис.1). Приклад: Припустимо, у програміста Сергія є 5 жорстких дисків. Обсяг двох з них 80 Гб., Ще у двох обсяг 250 Гб, а обсяг останнього 1024 Гб. Для того, щоб підрахувати середній обсяг пам'яті його вінчестерів, треба скористатися формулою середнього арифметичного: (80 + 80 + 250 + 250 + 1024)/5 = 336,8 Гб.
Зверніть увагу
У статистиці та математики широко застосовуються такі типи середніх: - середнє арифметичне; - середнє геометричне; - середнє квадратичне; - середнє арифметичне зважене.