Як захищати дипломний проект.

Навчання в будь-якому професійному закладі закінчується здачею дипломного проекту . Для успішного захисту мало написати хорошу роботу, важливо правильно піднести результати праць атестаційної комісії.
Вам знадобиться
  • - дипломна робота;
  • - мова на захисті;
  • - презентація або роздавальні матеріали.
Інструкція
1
Підготуйте мова в письмовому вигляді. Обсяг не повинен перевищувати чотирьох-п'яти аркушів стандартного друкованого тексту, т.к. на захист дипломної роботу відводиться не більше 15-и хвилин, а часто менше. У підготовленому тексті повинні міститися актуальність і практична значущість роботи, цілі і завдання, ступінь розробленості і вивченості теми. Слід розкрити теоретичні аспекти даної проблеми і поступово перейти до практики. За результатами роботи необхідно запропонувати рекомендації щодо вдосконалення того чи іншого аспекту проблеми - цьому пункту на захисті необхідно приділити особливу увагу.
2
Підготовлену до захисту дипломного проекту мова ви повинні знати від і до, при цьому необхідно добре розбиратися в тексті всієї роботи. Подумайте, які питання ви задали б на місці викладачів, що може бути незрозуміло, які рекомендації можна дати для подальшого вивчення. Запишіть ці питання і відповіді на окремому аркуші.
3
Зробіть презентацію для захисту. Вона стане підказкою, а викладачам допоможе наочно побачити результати роботи. Досить восьми-десяти слайдів, в яких відображено основні положення, що виносяться на захист. Можна роздрукувати підготовлені слайди і роздати викладачам в якості ілюстративного матеріалу.
4
Виходячи на суд атестаційної комісії, посміхніться і привітайтеся, озвучте тему роботи, назвіть ім'я і прізвище. Показуйте слайди і викладайте зміст дипломного проекту відповідно до підготовленої промовою. На завершення розповіді подякуйте слухачів за увагу, запропонуйте задати питання.
5
Зберігайте спокій і впевненість, уважно слухайте співрозмовників. Перед відповіддю на питання намагайтеся чітко сформулювати думку в голові. Якщо чогось не можете згадати, попросіть хвилину і знайдіть необхідну інформацію в роботі. Якщо відповідь на питання так і не приходить в голову, не варто нести повну нісенітницю, краще чесно зізнатися в замішанні і попросити викладачів про підказці.