Як зробити брошуру.

Перш, ніж звертатися в компанію, яка пропонує поліграфічні послуги, вам не завадило б самому розібратися в деяких тонкощах і послідовності процесу.
Інструкція
1
Після того, як ви визначилися з темою брошури необхідно її зверстати і розробити дизайн. Почніть верстать з інформації, яку ви хочете розмістити в брошурі. Попрацювавши над текстом, ви точно будете знати, яку саме брошуру ви хочете замовити в друкарні. Найчастіше брошури замовляють А5 або А4 розміру. Зупинимося на їх особенностях.А5 формат - частіше це текстове видання, в них зазвичай тексту більше, ніж ілюстрацій. Тому брошури А5 традиційно роблять всередині чорно-білими з повнокольоровим обкладинкою. Такі брошури дешевше в підготовці і друку. Однак текстова інформація сприймається не так добре, як графіческая.А4 формат - найчастіше це повнокольорове видання, яке використовують в тому випадку, якщо потрібно показати споживачу всю важливість проекту, його «спроможність» і донести максимум візуальної і текстової інформації. Брошури такого формату зазвичай друкують на хорошій, крейдованому папері. Такі брошури добре працюють на імідж замовника/проекту, але дорогуваті в ісполненіі.Верстка брошур здійснюється за допомогою спеціальних верстальних програм, і, відповідно, вимагає навичок володіння цими програмами. Припускаємо, що ви все ж зверніться до фахівців, і не будемо детально зупинятися на типах і особливостях верстальних програм.
2
Дизайн - це важливий етап у підготовці брошури, приділіть йому побільше часу. Від того, наскільки буде хороший, привабливий дизайн безпосередньо залежить успіх вашої рекламної компанії. При виборі дизайну завжди відштовхуються від змісту брошури. Зробіть вибір в користі стилю, якості, доступності та краси. Дизайн не тільки повинен відображати смислове навантаження тексту, а й доповнювати його, викликати бажання у споживача ще і ще перечитувати брошуру, брати її в руки і розглядати. Одним словом - залучати та утримувати увагу.
3
Існує два види друку брошур: офсетний і цифровий. У обох способів є свої достоїнства. Вибираючи спосіб друку виходите зі своїх фінансових можливостей. Цифровий спосіб швидше, але дорожче. Офсетний друк вимагає більше часу, але дешевше, особливо при великому тиражі.
4
Збірка брошури - це важливий момент, заключний акорд великої роботи. І для того, щоб збірка пройшла добре і без проблем, весь технологічних процес з самого початку повинен був пройти бездоганно - інакше, на цьому, останньому етапі вилізуть всі «косяки».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ifXp1ZXLD6w
Зверніть увагу
«Брошура» - слово французького походження, від «брочер» - зшивати. Відповідно, брошура завжди зшита або скріплена, яким або образом. Брошури робляться різних видів: методичні, рекламні, збірники віршів, робочі зошити та багатьох інших.
Корисна порада
Для друку невеликих тиражів чорно - білих брошур найвигідніше використовувати «Ризограф».
Потреба зверстати документ у форматі брошури може виникнути з різних причин. Це і зручність представлення інформації, і економія витратних матеріалів, і підготовка поліграфічної продукції для тиражування в друкарні. Всі ці завдання цілком вирішувані за допомогою текстового редактора Word.

Формат брошури

Багатьом доводилося стикатися з необхідністю роздрукувати документ так, щоб він мав формат брошури. Таким форматом легше роздруковувати методичні вказівки, лекції, невеликі книги, рекламні буклети. Вид брошури не тільки зручний і звичний для читання, але і економічний у плані використання паперу і чорнила.
Формат брошур визначається її довжиною і шириною в складеному вигляді. Зазвичай з міркувань естетики брошури форматом більше А4 і менше А5 виготовляють рідко.
Важливо звернути увагу на те, що брошуру краще всього робити з нового створеного документа. Так можна виключити проблеми з розташуванням різних елементів, використовуваних в документі. Також можна зробити брошуру з готового документа.
В текстовому редакторі Word верстають брошури формату А5 на аркушах формату А4, розділяючи його навпіл по довгій стороні на дві сторінки.

Верстка брошури в ворде

В меню «Файл» необхідно вибрати пункт «Параметри сторінки». Потім перейти на вкладку «Поля». Тут можна налаштувати поля документа на свій смак. Чим менше поля, тим більше буде задіяно корисного простору сторінки. В наступному кроці потрібно вибрати параметр «Брошура» зі списку «Кілька сторінок». Після того як це буде виконано, орієнтація сторінки поміняється на альбомну, якщо вона була до цього кніжной.Теперь можна налаштувати брошуру: в полях «Всередині і зовні» необхідно вказати кількість прогалин, розміщених у внутрішній і зовнішній частині поля; в поле «Палітурка» - кількість прогалин, необхідних для розміщення палітурки; у вікні «Параметри сторінки» - інші настройки.

Задачи для друку

Щоб налаштувати завдання для друку необхідно в списку «Число сторінок в брошурі» вказати кількість сторінок, які будуть роздруковані як одна брошура. Якщо в документі кількість сторінок більше даного числа, то word роздрукує документ як кілька брошюр.Чтоби перейти безпосередньо до друку документа потрібно натиснути кнопку «Файл» і вибрати пункт «Друк». Найчастіше багато принтери не мають вбудованої функції двостороннього друку документа, тому у вікні друку потрібно поставити відмітку «Двостороння друк». Спочатку друкується одна сторона сторінок, потім надійде пропозиція перевернути сторінки і заново їх вставити в принтер протилежною стороною. Залишається тільки натиснути кнопку для продовження друку і завершити процес виготовлення брошури в Ворді.