Як навчити дитину їсти ложкою самостійно.

Уміння користуватися ложкою і виделкою і їсти самостійно - це найпростіші навички самообслуговування, якими дитина повинна оволодіти до кінця першого - початку другого року життя. Не завжди ці навички даються малюкові легко.
Інструкція
1
У віці 6-7 місяців дитина зазвичай починає їсти самостійно, але поки що ні ложкою , а тримаючи в руці печиво, хліб або сухар. Деякі батьки вважають, що вже в цьому віці можна починати привчати малюка до ложки, хоча, зрозуміло, вікові рамки дуже розмиті і індивідуальні. Щоб убезпечити дитину і зацікавити його процесом, купите спеціальну дитячу ложечку - зазвичай вони м'які, яскраві і красиві. Часто такі ложечки йдуть в наборі з тарілками. Бажано, щоб на тарілці був якийсь яскравий малюнок, який подобався б малюкові. Вибирайте дитячий посуд з небитких матеріалів, стежте, щоб на ній не залишалося відколів і подряпин.
2
Дитина постійно дивиться на те, як їсте і орудуєте ложкою ви, тому у нього вже напевно склалося якесь уявлення про те, навіщо потрібна ложка і що їй потрібно робити. Дайте ложку дитині, нехай він спробує сам зачерпнути їй їжу і відправити в рот. Навряд чи у нього це вийде з першого разу, тому допоможіть йому, притримуючи його кулачок рукою. Обов'язково похваліть його, якщо у нього все получается.Ребенок може почати вередувати - зовсім не обов'язково він прийде в захват від нового способу прийому їжі. Але не починайте відразу годувати його - прагнучи вгамувати голод, дитина все одно буде намагатися їсти сам.
3
Після цього при кожному прийомі їжі давайте дитині ложку і пропонуйте самостійно впоратися із завданням. Якщо малюк вже навчився орудувати ложкою , то намагайтеся більше не годувати його самі. Але обов'язково допомагайте йому, якщо побачите, що він не справляється.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CmdVXtdsUKs
Зверніть увагу
Ні в якому разі не сваріть дитину, якщо у нього щось не виходить, але не забувайте хвалити його за успіхи.
Корисна порада
Будьте готові до того, що одяг, ваша і дитини, стіл, а також простір навколо буде забруднено їжею. Надягайте фартух або одяг, який не шкода. Забезпечите такий «захистом» і малюка. Перший час дитина намагатиметься взяти їжу руками. Не сваріть його, просто знову привертайте увагу до ложки.