Як виміряти розмір взуття. розмір взуття порахувати.

Якщо потрібно купити взуття малюкові, який лежить у лікарні людині або не здатна дійти до взуттєвого магазину, потрібно знати його розмір взуття . Якщо необхідно зробити покупку туфлею або чобіт через інтернет-магазин, потрібно знати особливості стандартів вимірювання розмір ов взуття в різних країнах. Російські та зарубіжні взуттьовики підходять до визначення розмір а по-різному.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - ручка або фломастер;
  • - лінійка.
Інструкція
1
Визначте довжину устілки. Покладіть на підлогу аркушу паперу і наступите на нього однією ногою з надітим на неї тонким носком. Обведіть стопу ручкою, олівцем або фломастером. Поставте поруч другу ногу і виконайте ту ж операцію.
2
Виміряйте лінійкою відстань по двох крайніх точках на п'яті і великому пальці ноги. Зазвичай дані з обох ніг не збігаються, це нормально. Найчастіше довжина лівої і правої ноги буває різною. За вихідну довжину беріть дані з тієї ноги, що виявилася довшою.
3
Визначте розмір дитячої взуття . Якщо вимірювання ноги по малюнку на папері здався вам непереконливим, спробуйте ще один спосіб, який підходить дітям. Візьміть звичайний пластилін і добре його розігрійте в руках. Зробіть з пластиліну рівну корж прямокутної форми. Поставте ніжку дитини на пластилін - на ньому залишиться глибокої чіткий слід. Виміряйте довжину відбитка стопи лінійкою.
4
Таблиця розмір ов взуття в Росії заснована на штіхмассовой системі. За одиницю виміру розмір а ноги в Штіха береться довжина устілки. Щоб визначити розмір взуття , розділіть довжину устілки на один штих, рівний 0,67 см. Наприклад, якщо у жінки довжина підошви 24 см, то її російський розмір взуття вираховується так: 24/0,67 = 35,8 - це 36 розмір.
5
Європейський розмір взуття також порахуйте в Штіха, але до довжини устілки потрібно додати 1 см на припуск. У прикладі це буде так: (24 + 1)/0.67=37,3. Це розмір 37 або 37,5. В Англійському і американському розмір е взуття виміряйте по устілці, але в дюймах. 1 дюйм дорівнює 2,54 см.
6
Існує додаткове ділення взуття на чоловічу, жіночу, дитячу та підліткову. У кожній системі є своя позначка, яка приймається за нульову. В англійській дитячій взуття нульовий розмір дорівнює 10 см або 4 дюймам, а в американській - 9,8 см відноситься до другого розмір у. Відмітка на підлогу розмір а в США і Великобританії дорівнює 0,84 см або 1/3 дюйма.
Зверніть увагу
Розмір взуття вдень і ввечері буде різний, тому що до кінця дня ноги, як правило, набрякають.
Вирушаючи в літнє туристичну подорож пішки, на автомобілі або байдарці, бажано заздалегідь знати те відстань, яку потрібно подолати. Щоб виміряти довжину шляху, не обійтися без карти. Але по карті легко визначити пряме відстань між двома об'єктами. А як бути, наприклад, з вимірюванням довжини звивистого водного маршруту?
Вам знадобиться
  • Карта місцевості, циркуль, смужка паперу, курвиметр
Інструкція
1
Прийом перший: використання циркуля. Встановіть відповідний для вимірювання довжини розчин циркуля, інакше іменований його кроком. Крок залежатиме від того, наскільки звивиста лінія, що підлягає вимірюванню. Зазвичай крок циркуля не повинен перевищувати одного сантиметра.
2
На карті одну ніжку циркуля помістіть в початкову точку вимірюваної довжини шляху, другу голку - в напрямку руху. Послідовно повертайте циркуль навколо кожної з голок (рух нагадуватиме кроки по маршруту). Довжина передбачуваного шляху буде дорівнювати числу таких «кроків», помноженому на довжину кроку циркуля з урахуванням масштабу карти. Залишок, менший, ніж крок циркуля, можна виміряти лінійно, тобто по прямій лінії.
3
Другий спосіб передбачає наявність звичайної смужки паперу. Поставте смугу паперу на ребро і сумістите і лінією маршруту. У тих місцях, де лінія вигинається, відповідним чином зігніть і смужку паперу. Після цього залишиться виміряти довжину отриманого відрізка шляху по смужці, звичайно, знову ж таки з урахуванням масштабу карти. Цей спосіб годиться лише для вимірювання довжини невеликих відрізків шляху.
4
Третій спосіб вимагає наявності курвіметра. Курвіметр являє собою спеціальний прилад, призначений для вимірювання кривих ліній. В основі цього приладу знаходиться коліщатко з відомою довжиною кола. При обертанні коліщатка повертається особлива стрілка по круговій шкалі. Для вимірювання довжини курвиметром встановіть стрілку на нульову позначку, а потім акуратно прокотите коліщатко приладу по лінії звивистого маршруту. Оскільки ви знаєте тепер число оборотів коліщатка, визначити довжину відрізка буде зовсім просто.
5
Результат, отриманий в сантиметрах, помножте на величину масштабу карти і отримаєте відстань на реальній місцевості. Сучасні курвіметри мають шкалу, пристосовану для обліку масштабу карт, тому вони здатні відразу показувати відстані в метрах або кілометрах.
6
Описаних способів цілком достатньо для того, щоб відчути себе більш впевнено перед складним і не в міру «звивистим» подорожжю. Приємного відпочинку!