Як малювати пастеллю.

Пастель дозволяє передавати дуже тонкі переливи відтінків, і в цьому її головна принадність. Особливо гарна ця техніка для пейзажів, натюрмортів і портретів. Малюнок здається ніжним і повітряним. Малювати пастеллю зручно. Випускається вона у вигляді крейди. Гострими їх краями можна наносити тонкі лінії. Пастель відмінно розтирається, що дозволяє отримувати незвичайні колірні поєднання.
Вам знадобиться
  • - пастель;
  • - матеріал для основи;
  • - наждачний папір;
  • - м'який ластик;
  • - щіточка;
  • - розтушовування;
  • - фіксатор;
  • - ніж;
  • - рама зі склом.
Інструкція
1
Виберіть пастель. Вона буває масляної, воскової або сухою. У кожної - свої переваги. Роботи, виконані в м'якій (вона ж суха) пастелі здаються бархатистими. Воскова робиться з воску та пігментів, а в масляну додається ще мінеральне масло. Ці два види пастелі вважаються твердими і дають більш яскраві та насичені тони, ніж суха.
2
Підготуйте основу. Для малюнків невеликого формату можна використовувати найдрібнішу наждачний папір. Дуже добре виглядає пастель на замші. Для основи використовують звичайний ватман, папір або картон з дрібною, але вираженою фактурою. Підійде папір для акварелі. Фактура необхідна, оскільки утримує дрібні частинки пастелі. Виріжте лист потрібного формату. Пастеллю можна малювати як на мольберті, так і на столі. Це залежить від того, наскільки серйозно ви вирішили зайнятися цим видом живопису і яким обладнанням вже обзавелися.
3
Подумки складіть композицію майбутньої роботи. Якщо ви взялися за пастельні крейди вперше, зробіть начерк дуже тонким олівцем. Він потрібен для того, щоб визначити пропорції і місце кожного колірного плями. Начерк олівцем повинен бути ледь помітний. Краще ж зробити начерк і гостро заточеним дрібному, особливо якщо ви вже маєте деякий досвід малювання.
4
Нанесіть контури малюнка гостро заточеним дрібному. Позначте контури колірних плям. Рознесіть фарбу по необхідному ділянці поверхні. На великі ділянки нанесіть пастельну пудру. Вона виходить, якщо шматок крейди розтерти наждачним папером або дрібно настругати ножем. Фарби відмінно змішуються, і це дає можливість отримувати практично будь-яке колірні поєднання і переходи. Можна заштрихувати поверхню довгими лініями, приблизно так само, як ви зробили б це олівцем. Відмінність в тому, що на пастельний крейда не треба натискати взагалі. Він дуже крихкий, лягає на папір навіть при легкому торканні.
5
Після того, як ви покриєте всю поверхню основним тоном, тонкими лініями прорисуйте деталі. У цьому випадку теж можна використовувати гостро заточений пастельний крейда.
6
Не турбуйтеся, якщо неправильно провели лінію або якщо вас не влаштовує колір, який вийшов. Малюнок пастеллю можна скорегувати за допомогою звичайнісінької м'якої художньої кисті. Під рукою повинні бути кисті різної товщини. Точно такі ж кисті використовуються для малювання аквареллю або гуашшю. Підправити роботу можна і м'яким ластиком з дуже дрібною фактурою.
7
Пастель легко обсипається, тому малюнок необхідно зафіксувати, навіть якщо ви малювали на замші або наждачним папері. В магазинах товарів для художників продається спеціальний фіксатор. Але можна використовувати і будь лак для волосся, потрібно його зовсім мало. Достатньо один-два рази його злегка розпорошити.
Корисна порада
Щоб не бруднити руки, беріть пастельний крейда смужкою бумагі.Всегда тримайте поблизу мокру і суху ганчірки. Вони потрібні, щоб протирати руки.