Як визначити координати об'єкта.

В сучасних комп'ютерних іграх використовуються моделі з порівняно невеликою кількістю полігонів. MilkShape 3d - досить компактний, але вельми потужний редактор для нізкополігональних моделювання. Іноді, щоб правильно підготувати об'єкт для експорту в гру, потрібно визначити його координати .
Інструкція
1
Щоб визначити координати об'єкта, запустіть редактор, відкрийте сцену з моделлю і виділіть потрібний об'єкт. Для виділення використовуйте інструмент Select (виділення) на вкладці Model (модель). У верхньому рядку меню виберіть пункт Tools (інструменти) і задайте команду Show Model Statistics (показати статистику моделі) - відкриється нове інформаційне вікно.
2
У верхній частині міститься загальна інформація про об'єкт: кількість вершин і граней, кількість груп і так далі. У центральній частині вікна вказані загальні координати моделі. Якщо в сцені міститься кілька груп, будуть вказані мінімальні і максимальні значення по осях координат, а також координати центру з урахуванням всіх груп в сцені.
3
У нижній частині вікна міститься інформація про виділений вами об'єкті. У відповідних полях будуть вказані всі необхідні координати . У першому стовпчику буде координати по осі Х, у другому - по осі Y і в третьому - по осі Z відповідно. Якщо вам необхідна більш детальна інформація про координати об'єкта, скористайтеся іншим інструментом.
4
У верхньому рядку меню виберіть пункт Tools і команду Model Information. В розділі Meshes розгорніть дерево каталогу, виберіть потрібну групу і розгорніть гілку Vertices. У даній гілці міститься інформація про координати кожної вершини в обраній групі.
5
Якщо ж вам необхідно швидко визначити координати конкретної вершини, зробити це можна, не користуючись додатковими інструментами. Підведіть курсор миші до цікавить вас вершині і подивіться її координати на панелі в нижній частині вікна редактора. Для визначення координат по осі X і Z зручніше користуватися полем, в якому модель відображається зверху. Для визначення координат по осі Y підійде вікно з видом збоку або спереду.