Як побудувати дах альтанки.

Вибір даху для альтанки - відповідальний і дуже важливий крок. Визначтеся з типом покрівлі заздалегідь, ще перед будівництвом самої альтанки . Розгляньте декілька варіацій, продумайте, який вид даху підійде вам найбільше, виходячи з естетичних і практичних міркувань.
Інструкція
1
Найпопулярнішою є чотирьохскатна дах, своєю формою нагадує шатро. Є ще односхилі, шестіскатние, комбіновані, даху у вигляді купола або башточки. Який би тип даху ви не вибрали - тип несучих конструкцій у них однаковий. Приступайте до пристрою даху вже після того, як ви закінчили підлогу і стіни альтанки .
2
У зимовий час дах буде піддаватися навантаженні у вигляді сніжних покладів. Для її рівномірного розподілу використовуйте крокви при будівництві даху.
3
Виберіть брус крокв, виходячи з ваги компонентів покрівлі, кута нахилу даху та інших необхідних чинників. До обв'язці стіни прикріпіть кроквяну раму. Доповніть конструкцію даху ригелем. Це дозволить зробити каркас більш жорстким і міцним.
4
Крокви повинні триматися на опорних брусах - упріть їх в стіни вільними кінцями, таким чином, щоб не знадобилася додаткова опора. За допомогою верхньої балки зв'яжіть їх зі стіною альтанки . Укладіть мауерлат по верху стіни, зміцнюючи його з балкою за допомогою скоб. Кроквяні ноги з'єднайте між собою затягуванням.
5
Далі зв'яжіть вертикальний брус з затяжками за допомогою хомута. У підставу балки укладіть металеву накладку. Стягніть її болтами. В якості додаткових кріплень використовуйте скоби.
6
Якщо ви застосовуєте похилі крокви, то обов'язково встановіть підкіс для додання конструкції додаткової жорсткості. Виготовте підкіс з бруса і цвяхами закріпіть його до затягуванні. Металеву накладку даху прикріпіть до ригель за допомогою болтів або шурупів.
7
Найчастіше в альтанці відсутній стелю, тому всі елементи і будівельні складові легко проглядаються. Для того щоб інтер'єр альтанки не псувався при вигляді жорстких ригелів, використовуйте дерев'яні підкоси, які виглядатимуть найбільш привабливо.
8
Якщо ваше будову великих розмірів, то доцільно крити дах глиняною черепицею. Крім цього, зараз дуже популярним покрівельним матеріалом є полікарбонат, але він не настільки стійкий до зимових опадам.
Корисна порада
Для додаткового декору на даху альтанки можна закріпити решітку для витких рослин.