Як розпізнати аміак.

Аміак і особливо його насичений розчин може представляти для здоров'я людини чималу небезпеку, хоча при цьому досить широко використовується в промисловості і різних галузях людського господарства. Тому важливо знати, за якими ознаками можна визначити цю речовину, щоб виключити будь-яку можливість нещасних випадків і виробничих травм.
Інструкція
1
Поставте ємність з рідиною, яка може виявитися розчином аміаку, на деяку відстань перед собою, так, щоб вона знаходилася якомога ближче до вашої особи. Аміак безбарвний, тому його розчин може здаватися звичайної водою - не намагайтеся робити висновки, виходячи з його кольору. Дізнатися шукане речовина можливо за іншими ознаками, які у нього виражені набагато більш сильно.
2
Постарайтеся відчути запах речовини, не забуваючи про те, як потрібно вдихати пари невідомих вам хімічних сполук. Для цього, не тримаючи голову прямо над рідиною, а трохи відсторонивши ємність від себе, швидко помахайте над нею рукою. Тим самим ви направите пари аміаку в сторону своїх дихальних шляхів, однак на такій відстані вони встигнуть достатньо змішатися з киснем і втратити небезпечну для вашого здоров'я концентрацію.
3
Оцініть запах того речовини, яке ви приймаєте за аміак - якщо він досить різкий і від нього перехоплює подих, значить, швидше за все, ви не помилилися. Ефект, який чинить аміак на вдихуваного його, добре відомий завдяки нашатирного спирту, тобто водного розчину того ж аміаку. Його дають понюхати при втраті свідомості або непритомності, якщо необхідно привести людини в почуття - концентрація аміачного розчину при цьому зовсім невисока.
4
Запросіть ще кого-небудь і повторіть досвід, щоб остаточно переконатися в тому, що ви маєте справу саме з аміаком. При цьому приймайте ті ж заходи безпеки, що і в ході першого експерименту - вдихати концентровані пари аміаку можна. Якщо ваш компаньйон випробує ті ж відчуття, що і ви, значить на питання про хімічну природу рідини можна вже відповідати ствердно - перед вами аміак, луг з азоту і водню.
Зверніть увагу
Маючи справу з водним розчином аміаку, пам'ятайте, що тривале вдихання його парів може призвести до смерті!