Як побудувати лекцію.

Викладачів умовно можна поділити на дві категорії: одні хочуть донести до слухачів знання, інші просто проводять заняття. Перші відрізняються тим, що щиро хочуть зацікавити студентів своїм предметом. Але одних тільки знань для цього мало.
Вам знадобиться
  • Книги, конспекти.
Інструкція
1
Запишіть дані, що стосуються предмета лекції.
2
Розташуйте інформацію в логічному порядку. Вибудовуйте будь-яку тему за принципом «від простого до складного».
3
Залиште в записах тільки важливі пункти. Це необхідно зробити, тому формат лекції обмежений часовими рамками.
4
Підготуйте до кожного пункту «пояснення на пальцях». В ідеалі вас повинен зрозуміти першокласник. Підберіть приклади, що стосуються побутового життя. Об'єднання молекул можна порівняти з союзом чоловіка і жінки; у творах Ломоносова знаходити зв'язок з сьогоднішнім днем і т.д.
5
Будьте неформальні, заплануйте участь студентів у лекції. Наприклад, в методиці викладання літератури є цікавий прийом. Розглядаючи творчість якогось автора, можна поставити запитання: «З чим у вас асоціюється прізвище цього автора?» Керуючи дискусією, педагог може вийти до потрібної відправної точки. У підсумку учні залучені в діалог, а це 50% успіху. Можете придумати аналогічні прийоми самостійно або знайти їх в методичній літературі.
6
Підготуйте вступ і висновок лекції. У вступі необхідно сказати про важливість предмета, у висновку - підвести підсумки.
7
Урізноманітніть формат проведення. Влаштовуйте лекції на природі, в холі інституту або іншому несподіваному місці. Це напевно зацікавить студентів і змусить їх прислухатися. Єдиний момент, який треба враховувати - наскільки виправданий відмова від традиційної аудиторії. Якщо не виправданий, краще не експериментувати, інакше цікавість студентів швидко пропаде.
8
Робіть лекцію цікавою. Якщо з року в рік розповідаєте одні й ті самі речі, будь-який, навіть самий цікавий матеріал набридне, отже, не зможете зацікавити учнів. Тому придумуйте нові приклади, стежте за розвитком науки, доносите новини до слухачів.
Корисна порада
Щоб провести гарне півторагодинне заняття, треба готуватися три, а може бути, і чотири з половиною години. Надалі будете читати цю лекцію для інших студентів і на підготовку знадобиться менше часу.