Як змонтувати CD-Rom.

Привід для компакт-дисків, як і флешка, при використанні в операційній системі Linux вимагає при здійснення перед використанням особливої операції, званої монтуванням. Перед тим же, як витягати диск з приводу, його необхідно размонтировать.
Інструкція
1
Встановіть у привід диск (CD або DVD, якщо приводом підтримуються такі диски) звичайним чином.
2
Увійдіть в систему як користувач root, ввівши таку команду: su. Потім введіть пароль.
3
Запустіть менеджер файлів Midnight Commander наступною командою: mc. Перейдіть в розташовану в корені файлової системи папку mnt (або media, при наявності останньої). Перевірте, чи немає в ній папки під назвою cdrom. Якщо така відсутня, створіть її. Для цього натисніть клавішу "F7", потім введіть назву папки.
4
Здійсніть монтування приводу командою mount/dev/cdrom/mnt/cdrom або mount/dev/cdrom/media/cdrom (при наявності папки media).
5
Якщо є два приводу і диск вставлений в другій з них, "/dev/cdrom" замініть на "/dev/cdrom1".
6
Зайдіть в ту папку, в яку ви здійснили монтування приводу. У ній виявиться зміст диска.
7
Завершіть звернення до диску. Покиньте папку, в яку він змонтований. Виконайте команду umount/mnt/cdrom або umount/media/cdrom.
8
Натисніть на приводі кнопку висування лотка або введіть команду eject/dev/cdrom або eject/dev/cdrom1. Привід автоматично відкриється.
9
Заберіть диск і засуньте лоток приводу (натисканням на ту ж кнопку або прямо на нього).
10
Якщо ви збираєтеся здійснювати запис, стирання або доповнення новими файлами записуваного або перезаписуваного оптичного диска, монтування його не здійснювати (а якщо він порожній, це у вас і не вийде). Після завершення будь-який з цих операцій програма для запису (наприклад, K3b або Grafburn) сама висуне лоток приводу. Якщо необхідно здійснити запис після стирання, засуньте його назад разом з диском, якщо ж ні, засуньте його, попередньо забравши диск. При бажанні, після того, як операція буде завершена, вставте диск в привід, змонтуйте, після чого перевірте, наскільки успішною виявилася запис.
Зверніть увагу
Коли диск змонтований, висунути його кнопкою не вдасться. А ось під час запису він не змонтований, тому будьте уважним щоб випадково не натиснути на цю кнопку і не зіпсувати диск.