Як зшити мокасини.

Мокасини - традиційне взуття індіанців. Вона міцна і зручна, тому її із задоволенням носять і багато європейців, особливо після того, як одяг у фольклорному стилі знову стала популярною. Мокасини бувають двох видів. Представники деяких племен робили товсту підошву і м'який верх. Інші майстри робили взуття з одного м'якого шматка шкіри.
Вам знадобиться
 • - м'яка шкіра або замша для верху;
 • - товсті бавовняні нитки;
 • - шорня голка;
 • - шевський ніж;
 • - невелика дошка;
 • - картон;
 • - міліметрівка;
 • - олівець;
 • - лінійка.
Інструкція
1
Виготовлення будь-якого взуття почніть з викрійки і зняття мірок. Поставте ногу на лист картону і обведіть її. Не забувайте, що олівець потрібно тримати строго вертикально. Виріжте викрійку. Позначте цифрами 1 і 2 самі опуклі точки п'яти і носка. Переведіть креслення на лист міліметрівки так, щоб точка 1 опинилася на перетині двох товстих ліній, а точка 2 - на одній з них. Так буде зручніше робити розрахунки. На міліметрівці теж відзначте точки 1 і 2.
2
Виміряйте і запишіть обхват ноги в підйомі. Позначте це відстань як L. Розділіть цю мірку навпіл і теж запишіть. Додайте до половині 1,2-1,5 см. Від точки 1 по товстій лінії відкладіть в обидві сторони відстані, рівні половині відстані L з приплюсувати до неї припуском. Поставте точки 3 і 4. Плавними кривими з'єднайте їх з точкою 2.
3
Виміряйте відстань між точками 1 і 2 по контуру підошви з двох сторін. Це можна зробити за допомогою сантиметрової стрічки, поєднавши її кінець з однією з цих точок і зігнувши строго по зрізах. Можна використовувати міцну нитку або шнур. Запишіть ці мірки. Кожну з них відкладіть від точки 2 по верху деталі, але з тією ж боку підошви, за якими ви їх міряли. При цьому нитку або сантиметрів не загинайте до точки 1, а продовжите лінію і відкладіть на ній мірку. Одна лінія вийде длиннее, а інша - коротше. Поставте точки 5 і 6. З'єднайте їх з точкою 1 плавними кривими. Це буде задній шов.
4
Знайдіть середину лінії 1-2. Побудуйте до цієї точки в обидві сторони перпендикуляр до перетину з контуром. Виміряйте цю нову лінію і знайдіть її середину. Поставте крапку 7. З'єднайте її з точкою 1 прямою лінією. Проведіть до точки 7 перпендикуляр в сторону середньої лінії підошви на 5 см. Поставте крапку 8. Такий же відрізок відкладіть в іншу сторону і поставте крапку 9. Виріжте викрійку верху. Зробіть викрійку язичка. Ширина його близько 6 см, висота може бути 5-6. Скруглите його верхні кути.
5
Переведіть лекало підошви на сиром'ятних шкіру, а верх і язичок- на м'яку. Не забудьте про те, що мокасини необхідно кроїти в дзеркальному відображенні. Мокасини можна прикрасити, наприклад, вишивкою або переплетеннями ременів по верху. Зробіть це відразу, бо після складання вишивати буде дуже незручно.
6
Проробіть отвори по краю підошви. Можна, звичайно, робити їх у міру зшивання, але це не дуже зручно. Отвори пробивайте шилом. Вводите його по краю підошви, залишивши відстань приблизно в 0,5 см. Виводите інструмент в бічній зріз. Край верху можна заздалегідь не проколювати.
7
Поєднайте носок підошви з носком верху і зробіть в цьому місці перший стібок. Обидві деталі повинні розташовуватися виворітними сторонами один до одного. Шейте мокасини вощеного бавовняної або лляної ниткою. Навощити її можна за допомогою свічки. Проколіть воскову свічку голкою і протягати через отриману дірочку нитку.
8
Прошивши мокасин від носка до п'яти з двох сторін, закріпіть нитку і виверніть виріб. Задній шов виконуйте по виворітного стороні. Пришийте язичок, відступивши від країв прорізи на 0,5 см з кожного боку. Пробийте отвори і вставте шнурок.
Корисна порада
Якщо вам не потрібна історична реконструкція костюма, але ви хочете зшити просто зручне взуття, можете сміливо використовувати сучасні матеріали.Напрімер, для підошви ідеально підходять вийшли з ужитку килимки для миші.
Мокасини або лофери є зручним взуттям в стилі casual. До них дуже легко підібрати ефектний ансамбль, а тривалі прогулянки стануть істинним святом для ніг. Однак іноді улюблена пара може набриднути або втратити первісний ефектний зовнішній вигляд. Щоб знову насолоджуватись комфортом, можна прикрасити мокасини своїми руками.
Вам знадобиться
 • - мокасини;
 • - обезжириватель;
 • - прозорий клей;
 • - стрази;
 • - бісер/стеклярус;
 • - незмивні маркери і фарби;
 • - олівець з рівною гумкою;
 • - капронова нитка/волосінь;
 • - голки для вишивання бісером ;
 • - шматочки тканин/мережив;
 • - металеві блискавки;
 • - ножиці.
Інструкція
1
Одяг та взуття, декорована своїми руками сьогодні дуже популярна. Прикрасити мокасини можна кількома способами. Вибір залежить від матеріалу взуття, а також від переслідуваних цілей. Наприклад, щоб перетворити повсякденну пару в ошатну, її можна обклеїти стразами або розшити бісером і стеклярусом.
2
Стрази використовуйте при оздобленні шкіряних мокасин. Ретельно очистіть і знежирте поверхню за допомогою ацетону/спирту/бензину. Дайте взуття просохнути. Намітьте візерунок, який будете складати з страз. Це дозволить однаково прикрасити обидва мокасини. Якщо симетрія не обов'язкова, розміщуйте прикраси в хаотичному порядку. За допомогою страз можна прикрасити тільки перед взуття або ж викласти оригінальні візерунки по всій поверхні.
3
Якщо ви хочете прикрасити мокасини з м'якої замші або тканини, розшийте їх бісером. Такий спосіб займе більше часу, однак результат буде більш довговічним. Спершу створіть візерунок на папері, ретельно продумавши розміщення кольорів і деталей. Потім перенесіть ескіз на взуття з допомогою спеціального маркера. Пришивання бісеру/стеклярусу здійснюйте за допомогою капронової нитки або волосіні - це забезпечить гарне кріплення і міцність прикраси.
4
Сучасні матеріали для творчості дозволяють відчути себе справжнім дизайнером взуття. Прикрасьте мокасини, використовуючи спеціальні незмивні маркери і фарби. Таким чином, ви зможете проявити фантазію і насолодитися творчістю.
5
Якщо ваші художні здібності не на висоті, декорують мокасини простими фігурками: сердечками, ромбами, квадратами, буковками і пр. Дуже просто можна прикрасити взуття, використовуючи звичайну олівцеву гумку. Занурте її у фарбу і розставте точки по всій поверхні мокасин, щоб отримати модну пару в горошок. Для досягнення даної мети використовуйте контрастні до основного матеріалу кольору. Закріпіть результат спеціальним лаком-спреєм.
6
Красиво прикрасити мокасини можна також за допомогою шматочків тканин і мережив. Наприклад, створіть з відрізу ефектний декор, пропустивши через нього нитку/волосінь. Трохи прісборьте і пришити до носку. Також з тканини можна створити гарні банти або квіти різних розмірів і приєднати до взуття. Більш святковий вигляд декор матиме, якщо використовувати блискучі матеріали.
7
Одним з модних віянь сучасності є прикраса одягу та взуття за допомогою блискавок. Придбайте металеву застібку, яка буде повністю огинати мокасин по периметру. На тканинні частини нанесіть прозорий клей. Дуже рівно розмістіть блискавку на взуття. Найефектніше така прикраса виглядає біля самої підошви або по верхньому краю.