Як дізнатися потужність резистора.

Якщо ви радіоаматор або займаєтеся ремонтом будь-якої техніки, вам, безумовно, доводилося стикатися з проблемою правильного підбору елемента електричної схеми. Дуже часто буває, що в технічній документації наводиться тільки основна величина того чи іншого елемента, а додаткові параметри не вказуються. Одним з типових питань у цій галузі є правильність підбору потужності розсіювання у резистора .
Вам знадобиться
  • таблиці довідкових даних, штангель-циркуль, вольтметр, амперметр
Інструкція
1
У даному випадку можливі кілька варіантів вирішення цієї проблеми.1. На резисторі є напис, але ви не можете її розшифрувати. Для резисторів вітчизняного виконання значення потужності розсіювання вказується відразу ж після типу самого резистора , наприклад МЛТ-2 2К2 І - резистор 2,2 кОм з потужністю розсіяння 2 Вт
2
2. На резисторі немає ніяких написів, але є певна кількість смужок або точек.В даному випадку колір жодної зі смуг вас цікавити не буде. Зверніть увагу, що на таких опорах є додаткові мітки у вигляді штрихів, зображених під різними кутами (див. Малюнок).
3
3. На резисторі, який ви хочете замінити, в силу його старості або нагару, не видно ні написів, ні штрихів. У цьому випадку вам може допомогти таблиця, в якій показана залежність потужності розсіювання від діаметру і довжини опору.
4
4. Якщо у вас в запасі немає резистора з необхідною величиною потужності розсіювання можна виготовити його самостійно. Для цього, насамперед, необхідно визначитися з параметрами вашої схеми - на які струм і напруга вона рассчітана.По закону Ома легко визначити потужність: P = UI = I2R = U2/R. Висловивши силу струму, через його щільність отримаємо: I = j/S, де j - щільність струму, що протікає через провідник із заданого матеріалу, S - перетин даного провідника. Таким чином, можна зробити орієнтовну оцінку перетину необхідного для виготовлення резистора дроти. Ще варто зробити додаткову поправку по потужності, враховуючи зміну температури навколишнього середовища, корпусу виробу, в якому знаходиться дане опір і наявність примусового охолодження (його відсутність). Величина поправки повинна становити приблизно додаткові 20-30% від розрахункової потужності вашої схеми.
5
Більш точний розрахунок потужності розсіювання можна зробити, виходячи з наведеної таблиці. Для цього перемножте всі коефіцієнти, зазначені в ній, виходячи з граничних умов експлуатації обладнання.