Як вивести підпалини від праски. Як почистити одяг від підпалин праски.

При необережної прасування або сильно нагрітому прасці можуть утворитися підпалини на речах. Навіть у досвідченої господині трапляються такі казуси, але не варто переживати і викидати зіпсовану річ. Насправді можна виправити становище за допомогою народних методів, видаливши тим самим підпалини з одягу. Але дані поради ефективні лише в тому випадку, якщо матеріал не згорів, а залишився цілим.
Вам знадобиться
  • - лимонний сік;
  • - цибулина;
  • - рідкий миючий засіб;
  • - харчова сода;
  • - бура;
  • - перекис водню;
  • - нашатирний спирт.
Інструкція
1
Звичайно, якщо на матеріалі залишилося пляма коричневого кольору або діра, в цьому випадку не допомогти. Для того щоб прибрати випадкові підпалини з поверхні одягу, потрібно негайно змочити зіпсоване місце свіжим соком лимона. Зверху нанесіть цукрову пудру і залиште до повного висихання. Залишилося лише випрати річ в прохолодній воді, пляма має прірву.
2
Візьміть свіжу ріпчасту цибулину і розріжте навпіл. Протріть половинкою цибулини місце підпалини на речі. Після цього протріть це місце розчином будь-якого, рідкого миючого засобу. Це може бути рідке мило або рідину для миття посуду. Ретельно прополощіть річ в чистій, прохолодній воді. Але є один мінус - кольорові тканини після такої обробки можуть втратити або змінити свій колір. Його можна повернути, якщо змочити пляму слабким розчином оцту.
3
Ви здивуєтеся, але підпалини від праски можна видалити навіть на шовкової тканини. Для цього потрібно приготувати своєрідну кашку їх харчової соди і очищеної води. Нанесіть приготовлену суміш на підпалені місце, акуратно потріть і залиште до повного висихання. Залишки соди зчистіть за допомогою м'якої щітки.
4
На лляної і бавовняної тканини можна видалити підпалини за допомогою розчину бури. Розчиніть одну чайну ложку бури в склянці води, перемішайте і обробіть даними розчином місце підпалини на одязі. Залишилося лише випрати річ в теплому мильному розчині.
5
Щоб прибрати з однотонною речі підпалини від праски, необхідно змочити її перекисом водню, в яку потрібно додати кілька крапель нашатирного спирту. Після цього повісьте виріб на сонячне світло - балкон чи лоджію.
6
Якщо дана проблема торкнулася вовняну тканину, тоді потрібно насамперед видалити пляму шляхом видалення верхніх згорілих частинок. Розкладіть річ на рівній поверхні і акуратно затирайте пляма вологою ганчіркою. Якщо при цьому ганчірка жовтіє, а пляма стає світліше - продовжуйте експеримент. Невеликі підпалини часто вдається вивести саме таким способом. Не потрібно терти старанно, щоб не пошкодити волокна тканини.