Як купити автомобіль в Литві.

Купівля автомобіля в Литві допомагає заощадити 1000-2000 євро, в порівнянні з покупкою аналогічної машини в Європейській частині Росії. Перед поїздкою до Литви за автомобілем простудіюйте оголошення на автосайтах, підбираючи більш-менш підходящі машини. Пошукайте серед знайомих та їхніх друзів тих, хто ганяє авто з Литви, і попросіть взяти з собою в компанію.
Інструкція
1
Оформіть візу. Перелік необхідних документів можна знайти на засланні. Просіть одноразову візу на 5 днів. Отримання візи займе 10 днів. Якщо немає довідки з банку про наявність грошей на рахунку, купіть 200 єврочеків в будь-якому банку (підтвердження платоспроможності в'їжджають). Страховку придбайте безпосередньо біля посольства. В анкеті, у графі про цілі візиту прямо пишіть «покупка машини». Крім того, в анкеті доведеться вказати місце зупинки в Литві (вкажіть адресу готелю). Пам'ятайте, що в посольстві попередньо записуються на подачу документів.
2
За день-два до виїзду випишіть з Інтернету дані вподобаних машин. При цьому враховуйте, що замість року випуску може бути вказаний рік першої реєстрації. Іншими словами машина може виявитися на рік старше, а це означає більш дорогу розмитнення. Найцікавіші варіанти продзвоните. Цікавлять автомобілі можуть виявитися в різних містах, тому візьміть з собою помічника. Якщо поїдете на своєму авто, візьміть запас продуктів, взуття та шкарпеток (на всякий випадок), насос, аварійний знак, домкрат, трос і комплект інструмента.
3
При під'їзді до кордону придбайте страховку («зелену карту»). Довіреність на авто не потрібно. На митниці скрупульозно декларуйте гроші, щоб уникнути неприємностей при перевірці. Перед кордоном заправте повний бак. Відразу після кордону обміняйте гроші, призначені для дорожніх витрат на літи. Залишилася валюту здасте після повернення. Якщо їдете компанією, міняйте всі гроші одночасно, щоб заощадити на комісії. Подбайте про придбання сім-карти з литовським номером.
4
У першу чергу їдьте в місто Туарегу. З досвіду перекупників, там дуже висока ймовірність знайти якісне авто за прийнятні гроші. Під час руху не порушуйте правила дорожнього руху і швидкісний режим, обов'язково пристібайте ремені - штрафи дуже високі.
5
В Туарегу вісім великих стоянок з найрізноманітнішими машинами. Всі вони закриті, на лобовому склі вказана ціна і телефонний номер продавця. Якщо машина сподобалася, дзвоніть. Всі продавці авто говорять по-російськи. Заздалегідь питайте про всіх дефектах, щоб заощадити свій час і час продавця. З'ясуйте крайню ціну, нижче якої торг неможливий. Зверніть увагу на тонування стекол і рік випуску. Заміна сильно тонованих стекол зведе до нуля всю економію при покупці. Чи не тоновані стекла повинні маркуватися AS2. Про рік випуску вже було сказано вище.
6
Якщо нічого не сподобалося, походіть по автовоз і обдзвоните заздалегідь виписані оголошення. Якщо бажаєте купити рідкісну модель, налаштуйтеся на тривалий пошук по всій Литві або поїдьте на великій авторинок в Каунасі. Чи не впоравшись за один день, переночуйте в готелі.
7
Вподобану машину на автовоз можна оглянути тільки візуально. Для більш детального огляду доведеться віддати заставу 100-200 євро, який не повернуть при відмові від покупки. Перед тим як віддати заставу, уважно вивчіть документи. Буває, що на автовоз потрапляє автомобіль, що знаходиться в Литві більше року.
8
При покупці впевнено запропонуйте господареві взяти на себе витрати з оформлення документів. Добропорядний продавець не піде на це, а запропонує поділити витрати навпіл. Якщо машина знайшлася лише до вечора і оформляти доведеться вранці, просіть знижку на нічліг. Перед оформленням доведеться віддати заставу 100-200 євро. Оформлення займе 2-3 години. Продавцю віддайте ксерокопію паспорта, на якій самостійно напишіть латинськими буквами адреса прописки і митний пункт, через який будете виїжджати. За законами Литви, виїхати з країни можна тільки через той пункт, який вказаний в документах на машину. Обов'язково збережіть телефон продавця.
9
Повертаючись додому, зупиніться біля великого гіпермаркету, щоб купити необхідні аксесуари, продукти, товари побутової хімії. Ціни на них в Литві набагато нижче, ніж у Росії. При проходженні митниці можуть виникнути уявні проблеми з документами. Митники попросять залишити машину у відстійнику і дооформити документи. У цьому випадку часто допомагає 1-2 пляшки доброї горілки, подарованих митникам. На російському кордоні придбайте страховку, заповніть декларацію і вкажіть всі гроші, що залишилися (в т.ч. і ті, які призначені для розмитнення). Придбані запасні частини декларуйте окремо. Вони повинні бути призначені для тієї машини, на якій їдете, інакше буде важко довести, що вони призначені для особистого користування.
Бажаючи придбати пристойний автомобіль з незначними ушкодженнями і при цьому максимально заощадити, багато росіян відправляються на литовські автомобіль ниє ринки. Машини тут на будь-який смак, колір і гаманець. Купуючи стару машину, автовласники, звичайно, піддаються певному ризику, особливо здійснюючи покупку в чужій країні, де з незвички складно зорієнтуватися навіть асу своєї справи.
Інструкція
1
Знайте, що в Литві є чотири автомобіль вих ринку, які існують постійно і відрізняються найбільшим асортиментом. З них Каунас, Марьямполе і Утяна розташовані недалеко від Вільнюса, і тільки Клайпедський ринок на відстані трьохсот кілометрів від столиці Литви. Марьямполе працює по вівторках, торгова площадка цього ринку вміщує майже тисячу машин. Для зручності на території цього ринку існує миниотель, де можна переночувати. На литовських ринках представлені старі автомобілі з багатьох країн: Бельгії, Італії, Франції, Голландії, Німеччини, США і Канади. Режим роботи ринків спланований таким чином, що вони працюють по черзі. Сьогодні один, завтра інший, післязавтра третій. Продукція, автомобілі в більшості своїй в хорошому стоянні і не старі. Купити новий автомобіль в цих країнах легше і дешевше, ніж ремонтувати старий, от і стоять гарні старі автомобілі на авторинках.
2
У пошуку відповідного варіанту користуйтеся рекламної пресою. Приміром, у Вільнюсі придбайте газету Аliо, знайдіть у ній розділ Alio auto, що стосується торгівлі автомобілями. У статті parduoda (або "продаж") шукайте потрібне авто.
3
Запам'ятайте кілька рекомендацій, як відрізнити «битий» автомобіль . Дивіться машину в ясну погоду. Зверніть пильну увагу на однорідність фарбування і ширину зазорів (відстаней) між контактуючими між собою деталями кузова. Щоб бачити всю боковину проводите огляд кузова по дотичній. Так буде легше помітити нерівності шпаклівки. Особливий інтерес проявите при порівнянні симетричних деталей, а також зварних швів: вони повинні бути рівними і однорідними.
4
Не забудьте правильно оформити свою покупку. Якщо машина раніше належала приватній особі, і колишній власник вже зняв її з обліку, то придбати пакет необхідних документів можна в комісіонці Аutokomisas. Обов'язково перевірте, щоб на всіх паперах був російський переклад і відповідні печатки. Якщо автомобіль з обліку не знятий, то зверніться в державне підприємство Regitra і отримаєте транзитні номери. У разі належності транспортного засобу юридичній особі доведеться проїхати до нього в офіс і отримати довідку-рахунок там, а потім, проїхати в митницю (яка в Марьямполе працює цілодобово) і оформити виїзні документи.