Як подивитися дату виготовлення.

Відповідно до законодавства, до відома споживачів у наочній і доступній формі повинна бути доведена інформація про термін придатності товару. Однак, незважаючи на "зрозумілість і доступність", питання виникнути можуть навіть у найдосвідченіших покупців.
Інструкція
1
Ретельно вивчіть упаковку товару, який мають намір придбати. На ньому обов'язково буде вказана одна або дві дати. Дана інформація може бути як надрукована, так і пробита перфоратором або видавлена у вигляді рельєфної написи. Дата може бути вказана як на кришці продукту (припустимо, молочні продукти), так і на днище, торці і однією з сторін упаковки. У тому випадку, якщо продукт виготовлений (розфасований) в магазині, дату виробництва слід шукати на ціннику, який приклеєний безпосередньо до упаковки продукту.
2
Зверніться за допомогою до продавця, якщо ви не змогли виявити цікаву для вас інформацію. Попросіть вказати де саме ви особисто зможете пересвідчитися в придатності продукту. Якщо продавець рекомендує довіритися йому і переконує вас, що товар придатний, ні в якому разі не слід купувати продукт. Вимагайте аналогічний продукт із зазначеним терміном придатності на упаковці.
3
Знайдіть на упаковці відомості про те, яка саме з дат повинна бути вказана: дата виробництва або дата закінчення терміну придатності. Якщо вказані обидві дати, порівняйте їх, і пізніша буде відповідати даті закінчення терміну придатності, після якої вживання даного продукту в їжу вкрай небажано, оскільки може спричинити за собою тяжкі наслідки для здоров'я.
4
Зверніть увагу, що на ряді продуктів (в першу чергу швидкопсувних - в тому числі, молочних і кисломолочних) може бути вказана не тільки дата виробництва, але і час виготовлення даного продукту. В цьому випадку час, як правило, ставиться на перше місце. Наприклад, якщо ви на сметані виявили напис 3:05:10, вона швидше за все означає, що обрана вами упаковка сметани була виготовлена п'ятого жовтня поточного року в 3:00 ночі, а не третього травня, та ще й не цього року.
5
Зауважте, що протилежна ситуація можлива у разі розгляду продуктів, що мають тривалий термін зберігання (наприклад, приправи, крупи, консерви). В цьому випадку ряд виробників вважає достатнім вказати тільки місяць і рік виробництва.
6
Уникайте продуктів зі стертою або частково стертою інформацією про дату виготовлення/закінчення терміну придатності товару. По-перше, можливо саме з цієї причини неуважний продавець може залишити на прилавку товар з вичерпаним терміном придатності. Не рідкісні й випадки, коли недобросовісні реалізатори, щоб уникнути збитку, перуть стару дату виробництва на "залежався" товар і вибивають нову.
За допомогою особливих комбінацій з клавіш ви можете дізнатися безліч різноманітних відомостей про свій телефон або навіть змінити його функціональність. Поговоримо про те, як за допомогою таких паролів дізнатися дату випуску телефону.
Інструкція
1
Дізнатися дату випуску того чи іншого телефону можна за допомогою секретного коду. Код цей може бути різним і залежить від виробника. У апаратів фірми Nokia натискайте комбінацію клавіш * # 0000 #, це дозволить дізнатися не тільки дату виготовлення, а й версію програмного забезпечення, кодова назва моделі телефону. Для доступу до тієї ж інформації спробуйте скористатися кодом * # 92772689 # (* # WARRANTY #).
2
У деяких моделей телефонів Samsung ви можете подивитися дату випуску за допомогою комбінацій клавіш * # 8999 * 8378 # або * # 0206 * 8378 #. Після того як ви натиснули ці клавіші, перед вами з'явиться меню, де ви із запропонованого списку вибираєте «Вироблено» і дивіться дату випуску апарату.
3
Подивіться дату випуску телефону під батареєю, там мається комбінація, що складається з букв і цифр, шостий і сьомий знаки з кінця будуть місяцем і, відповідно, роком випуску вашого телефону.
4
Для телефонів Sony Ericsson інформацію про дату випуску шукайте на наклейці, яка знаходиться під батареєю. Серед букв і цифр знайдіть напис, який буде виглядати приблизно ось так: 08W45, що означає 08-рік, 45-тиждень виробництва, тепер подивіться в календар і знайдіть 45-у тиждень 2008 року, ось вам і дата випуску вашого телефону. Звичайно, не знаючи, як розшифровувати інформацію подібного роду здогадатися буде непросто.
5
Відповідальні виробники вказують дату випуску в супровідних документах до апарату, як правило, проставляється заводський набірний штамп в форматі ГГ.ММ.ДД, рідко дата ставиться від руки. Але не варто сліпо довіряти даної інформації про товар, продавці, бажаючи продовжити життя влаштуванню переробляють дати на більш свіжі, а то і зовсім вилучають талон з коробки телефонного апарату. В такому випадку вивчайте гарантійний талон, в правильно оформленому документі дата випуску обов'язково ставиться на лицьовій стороні талона.