Як почистити весільну сукню. Як зробити хімчистку весільного плаття самостійно.

Ну от і отлілось шампанське рікою, відгриміли фанфари і крики «гірко». Весілля пройшло, ваше вінчальну плаття , аж ніяк не в кращому стані, нудно висить на вішалці. Відразу виникає питання: як же почистити весільну плаття самостійно. Можливо, що ви його залишите на пам'ять або для нащадків, а може вирішите продати. У кожному разі, не обійтися без чистки, яка вимагає особливого підходу.
Вам знадобиться
  • - м'яке миючий засіб;
  • - губка або м'яка щітка;
  • - вішалка.
Інструкція
1
Найпростіший і найбільш використовуваний спосіб чистки весільного плаття - це віддати його в хімчистку, де вам приведуть його в ідеальний стан. Але варто враховувати той момент, що дана послуга встане вам в копієчку. Перш ніж скористатися тією чи іншою хімчисткою, поцікавтеся у знайомих і подруг, які користувалися аналогічними послугами, в яку хімчистку краще віддати своє вінчальну плаття . Багато з них відмовляються брати речі, розшиті стразами і намистинами, так як в процесі чистки вони можуть відпасти.
2
Прання весільного плаття в домашніх умовах - досить трудомісткий процес, який займе у вас багато часу і сил. По-перше, це дуже незручно робити у ванній, а по-друге, при намоканні воно стає досить важким. Для прання вам знадобиться невелика щіточка з м'яким ворсом і вішалка, на якій власне і буде висіти ваше плаття . Наберіть у ванну трохи теплої води, додайте рідкий миючий засіб і опустіть в неї поділ (зазвичай саме ця частина сукні найбільш брудна). Після цього поступово переходите до спідниці і корсету, акуратно чистите його щіточкою або губкою.
3
Після того, як всі плями плаття і його поділ добре відіпрати, можна приступати до полоскання. Ретельно змийте надлишки піни чистою теплою водою і повісьте плаття на вішалку, залиште до повного висихання.
4
На багатьох сукнях є різноманітні аплікації, які приклеєні до основи за допомогою спеціального клейового складу. Від впливу води вони можуть відклеїтися, тому вам варто придбати спеціальний клей, призначений для тканин, і повернути все аплікації на своє місце.
5
Якщо плаття виглядає абсолютно чистим, а забруднився, лише тільки поділ, тоді не варто обтяжувати себе і замочувати його цілком у ванній. Повісьте плаття на вішалку і за допомогою вологої і мильною губки видаліть забруднення. Ретельно прополощіть поділ і стежте за тим, щоб не залишалося мильних розлучень.
6
Щоб очистити атласну весільну плаття , його необхідно замочити на 5-10 хвилин у холодній воді з додаванням порошку для делікатних тканин. Постарайтеся пропустити піну через плаття , не стирайте і не стискайте його як звичайний одяг. Потім акуратно і ретельно прополощіть. Сушити атласну плаття потрібно, попередньо вивернувши його навиворіт і розклавши на рівній поверхні в темному і сухому приміщенні.
Корисна порада
Після того як ваше весільне плаття придбало свою колишню білизну, помістіть його в спеціальний чохол для зберігання. Його можна купити практично в будь-якому весільному салоні. Не зберігайте плаття в чохлі з поліетилену - воно швидко придбає жовтий відтінок і неприємний запах цвілі.