Як заряджати плівку в зеніт. Як заряджати фотоапарат зеніт.

Незважаючи на доступність цифрової фототехніки, плівкові апарати не вийшли з ужитку. Аматори художньої зйомки нерідко воліють саме їх. Крім того, старі апарати незамінні для наукової зйомки і там, де потрібна документальна точність. Зарядка такого фотоапарата вимагає деякого досвіду, тому спочатку має сенс потренуватися на старій плівці.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат «Зеніт»;
  • - касета;
  • - плівка;
  • - зарядний рукав;
  • - мірна лінійка ;
  • - темна кімната.
Інструкція
1
Приготуйте плівку . Зараз вони найчастіше надходять у продаж вже зарядженими в касету. Але може зустрітися і плівка в рулоні, яку спочатку необхідно зарядити в касету. Цю операцію проводите в повній темряві - в темній кімнаті або за допомогою зарядного рукава. В якості темної кімнати підійде ванна, якщо в ній завісити або заткнути всі щілини.
2
Відміряйте рулонну плівку . Вона згорнута емульсивним шаром всередину. Щоб зробити це в повній темряві, застосуйте мірну лінійку. Для того щоб вийшла плівка в 36 кадрів, відміряйте 1,38 м. Лінійку доцільно зробити заздалегідь, і по ній вже відрізати в повній темряві. Відрізаний шматок плівки теж скрутіть емульсією всередину. Кінець плівки обріжте під кутом ножицями так, щоб утворилося вістрі або язичок з кутом приблизно 90 ° або трохи менше.
3
Розкрийте касету і дістаньте з неї котушку. Візьміть котушку в ліву руку так, щоб осьової виступ, наявний на одному з її торців, був направлений до вас. Вставте язичок плівки в щілину, яка є на осі, і намотайте плівку на котушку так, щоб емульсійний шар був спрямований у бік сердечника.
4
Вставте котушку в касету і закрийте кришкою. При цьому плівка повинна виходити через бічну щілину корпусу касети без перегину і надлому. Залиште зовні зарядний кінець плівки довжиною приблизно 6 см.
5
Вставте касету в фотоапарат. Це можна робити на світлі. Дістаньте фотоапарат з шкіряного футляра, якщо такий є. Для цього потрібно відкрутити гвинт, що знаходиться в нижній частині кожуха. Відкрийте задню кришку «Зеніту», відкривши фіксатор на бічній частині. Щоб вставити касету, витягніть на всю довжину головку зворотного перемотування плівки, яка знаходиться у верхній частині фотоапарата. Вставте касету в паз так, щоб виступ котушки знаходився внизу, а зарядний кінець плівки лежав на кадровому вікні.
6
Витягніть необхідну кількість плівки і вставте зарядний кінець в пружинний затиск приймального барабана. Необхідно врахувати, що приймальний барабан «Зеніту» намотує плівку емульсивним шаром назовні. Відвівши гачок взводу затвора і протягання плівки, зробіть перший виток і переконайтеся, що плівка намотується на приймальний барабан без перекосу. Виступи зубчастого барабана повинні точно потрапляти в отвори перфорації. Якщо вони туди не потрапляють, натисніть кнопку стопора зубчастого барабана, яка знаходиться у верхній частині апарата між головкою лічильника плівки і голівкою механізму установки експозиції. Направте барабан в отвори перфорації вручну. Закрийте задню кришку фотоапарата. Перемотайте і проекспоніруйте 2 кадри, оскільки вони вже засвічені при зарядці. Виставте лічильник кадрів на число 2, з урахуванням того, що два кадри вже засвічені.
Зверніть увагу
Плівку потрібно відразу намотувати туго. Потім підтягувати її буде не можна, подряпається емульсійний шар
Незважаючи на прогрес цифрових технологій, плівкова фотографія має своїх прихильників. Ви можете до них приєднатися, купивши за невеликі гроші в комісійному магазині плівковий фотоапарат. Якщо вам дістався «Зеніт», освоїтися з ним на перших порах допоможе дана інструкція.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат "Зеніт".
Інструкція
1
У більшості камер «Зеніт» відкидається задня кришка апарату. Щоб відкрити її, підніміть вгору головку перемотування плівки до клацання. Розкрийте фотоапарат. Касета з зарядженої плівкою поміщається в ліве гніздо і фіксується опусканням головки зворотного перемотування. Кінець плівки заправляється в приймальну котушку справа. Поверніть важіль взводу затвора, щоб переконатися, що плівка добре закріпилася на котушці.
2
Перед відкриттям камери для розрядки відключіть механізм затвора і перемотайте плівку в касету.
3
Кнопка відключення затвора може знаходитися біля взводного важеля, як у апаратів «Зеніт-Е» і «Зеніт-19». У моделі «Зеніт-Е», на відміну від «Зеніт-19», необхідно її постійно утримувати при перемотуванні плівки.
4
В «Зеніт-ЕТ» затвор відключається за допомогою кільця, яке знаходиться під кнопкою спуску. Натисніть його до клацання. Також кнопка відключення затвора може бути на нижньому торці камери, як у «Зеніт-АПК».
5
Ранні моделі цієї марки, наприклад, «Зеніт-С», відкриваються знизу. Щоб відкрити камеру, переверніть її догори дном. Праворуч ви побачите замок, який замикає нижню кришку. Підніміть дужку замка і поверніть її на півоберта проти годинникової стрілки, поєднавши покажчик замку зі словом «Одкр.» Тепер потягніть дужку вгору і зніміть кришку.
6
Для зарядки "Зеніт-С" необхідно спочатку закріпити кінець плівки з касети на приймальній котушці. Потім через низ вставити касету і котушку в фотоапарат.
7
Перед тим як відкрити камеру для розрядки, також необхідно спочатку відключити затвор, повернувши перемикач-кільце, яке знаходиться під кнопкою спуску, в напрямку літери "П". Потім, обертаючи головку для перемотування плівки в напрямку стрілки, перемотайте плівку в касету. Відкрийте фотоапарат, як було написано вище.