Як вилікувати комп'ютерну залежність.

Існує помилкове твердження, що комп'ютерна залежність схожа на наркотичну або, приміром, алкогольної. Однак це далеко не так, тому що в першому випадку позбутися проблеми можна за допомогою застосування психологічних прийомів, у другому ж - не минути медикаментозного лікування. І це як мінімум ...
Інструкція
1
Спробуйте зрозуміти, що дає близькій людині занурення у віртуальну реальність. Цілком можливо, що з її допомогою він намагається піти від насущих проблем. Будь-яка комп'ютерна залежність - це форма протесту. Існує декілька різновидів проблеми (класифікація по об'єкту). • Залежність від комп'ютерних ігор. • Залежність від соціальних мереж. • Інтернет- залежність .
2
Проведіть паралелі між захопленням і зовнішніми чинниками. На тлі чого воно виникло? Найбільш часто проблема з'являється як наслідок сімейних негараздів або професійного вигорання. В цьому випадку необхідно допомогти людині відволіктися, відчути маленькі радощі життя. Відвідування видовищних і культурно-масових заходів - вірний спосіб подолання комп'ютерної залежності, який дійсно допомагає. Головне - діяти.
3
Дайте зрозуміти, що просиджувати цілодобово перед монітором - нераціонально, тобто існують ще й інші способи приємного проведення часу. Не варто тиснути на почуття чи вказувати на дурість такого виду дозвілля, бо цим ви нічого не доб'єтеся. Ігроман, в черговий раз занурюючись у віртуальну реальність, жадає нових пригод, захоплення і захват. Він - герой вигаданого світу, в якому немає місця повсякденним речам. І якщо налякати його розлученням, то, ймовірно, вдасться замаскувати саму проблему, але не більше. І тільки на короткий час. А чи варто?
4
Боротися з залежність ю від соціальних мереж - набагато складніше. І все тому, що вони охопили більшість інтернет-користувачів. Наявність власної сторінки в такій системі - безумовний плюс, оскільки вона спрощує процес взаємодії між людьми. Але нескінченне просиджування на відповідних сайтах, постійне оновлення даних, буквально похвилинна зміна аватарів і доскональне вивчення стрічки новин - явні ознаки нездорової поведінки. Блокування аккаунта - не вихід, бо існує безліч способів реєстрації нових профілів, в обхід всіляких фільтрів.
5
Ні в якому разі не забороняйте користуватися комп'ютером в принципі і не обмежуйте доступ до нього! Озлоблений геймер або активний користувач соціальних мереж знайде інший спосіб виходу в інтернет. Через телефон, наприклад, або ж буде допізна засиджуватися в комп'ютерних клубах.
6
Знайдіть компроміс. Не варто ставити необгрунтовані діагнози, вішати ярлики або дорікати - спробуйте домовитися. Але при цьому повинні бути враховані інтереси обох сторін. Якщо говорити на прикладі сімейних відносин, де чоловік - геймер, то можливий такий варіант: він обмежує час, проведений в інтернеті, а вона приносить йому сніданок у ліжко. До речі, саме спілкування повинно проходити в спокійній обстановці - тільки в цьому випадку можна розраховувати на успіх.
Зверніть увагу
Комп'ютерна залежність у дітей та підлітків проявляється в більш агресивній формі і для її лікування буде потрібно допомога фахівця.