Як робити пано. Панно своїми руками.

Декоративне панно відноситься до тих елементів прикраси інтер'єру, які, найчастіше, простіше і приємніше зробити власними руками. Цікаві панно можна зробити зі шкіри, ґудзиків, солоного тіста, природних матеріалів. Досить оригінальне панно можна зробити з сухих рослин.
Вам знадобиться
  • - сухий бамбук;
  • - епоксидний клей;
  • - шкіряний шнур;
  • - мішковина;
  • - нитки;
  • - засушені рослини.
Інструкція
1
Підготуйте деталі для рамки, на якій буде кріпитися панно. Для цього розпиляєте стовбур бамбука діаметром два-три сантиметри на чотири відрізка. Два з цих відрізків будуть верхньою і нижньою частиною рамки, інші два - бічними частинами. Розмір рамки повинен бути трохи більше розміру самого панно.
2
Зберіть з отриманих бамбукових рейок прямокутну або квадратну рамку. Кінці рейок з'єднайте хрест-навхрест і обмотайте шкіряним шнуром. Для того щоб з'єднання було більш міцним, випиляєте пази на обох кінцях кожної рейки, промажте їх епоксидним клеєм, вставте рейки в пази і обмотайте місця з'єднання шкіряним шнуром. Залиште рамку сохнути на добу.
3
Підготуйте тканинну основу для панно. Для цього виріжте з мішковини або будь-який інший нефарбованої тканини грубої фактури прямокутник. Підробити краю прямокутника або обробіть їх обметочний швом.
4
Коли рамка висохне, закріпіть на ній тканинну основу за допомогою ниток або тонкого шнура яскравого кольору. Просмикніть шнур через тканину, перекиньте його через край рамки і знову просмикніть через тканину. У процесі закріплення основи стежте за тим, щоб тканина була рівномірно натягнута на рамку. Якщо ви збираєтеся використовувати в композиції рослини яскравих кольорів, для кріплення тканини використовуйте шнур нейтрального кольору.
5
Розташуйте деталі композиції на тканині в тому порядку, в якому вони будуть знаходитися в підсумковій композиції. Ви можете використовувати сухі трави, невеликі гілочки з ягодами, сухоцвіти, невеликі засушені троянди. В деяких композиціях непогано виглядають міцно пов'язані пучки прямих соломинок, пофарбованих у золотий колір аерозольною фарбою. Нитками того ж кольору, що й тканина основи, прикріпіть кожну рослину до тканини за нижню і за верхню частину стебла.
6
Готове панно можна повісити на стіну. Завдяки бамбуковій рамці панно вийде досить легким, тому для кріплення достатньо буде шнура, прив'язаного до країв верхньої частини рамки.