Як налаштувати файловий сервер.

Існує досить багато технологій та способів поширення файлів через локальні і глобальні мережі. В ОС Windows для надання зовнішнім користувачам можливості отримання даних з локальних каталогів потрібно всього лише зробити їх загальнодоступними ресурсами. Але цей підхід не позбавлений недоліків. Тому щоб безпечно роздавати файли по мережі і гнучко регулювати доступ до них, варто встановити і налаштувати файловий сервер .
Вам знадобиться
  • - встановлений сервер IIS в Windows;
  • - права адміністратора.
Інструкція
1
Запустіть надбудову управління сервер ом IIS. Перейдіть в панель управління, якшо по кнопці «Пуск» на панелі задач на робочому столі, виділивши розділ «Налаштування», а потім клікнувши по пункту «Панель управління». У поточному вікні знайдіть і відкрийте ярлик «Адміністрування». Потім відкрийте ярлик Internet Information Services.
2
Перейдіть до налаштування файлового сервер а. У лівій частині вікна Internet Information Services розгорніть розділ «(локальний комп'ютер)», а потім розділ «Вузли FTP». Виділіть пункт «FTP-вузол за замовчуванням». Виберіть у меню пункти «Дія» та «Властивості».
3
Налаштуйте основні параметри роботи файлового сервер а. У вікні «Властивості: FTP-вузол за замовчуванням» перейдіть на вкладку «FTP-вузол». У групі елементів управління «Ідентифікація» введіть IP-адресу і порт, на яких сервер повинен приймати з'єднання. У групі елементів «Підключення» вкажіть параметри обмежень на кількість і граничний час очікування підключень. Встановіть прапорець «Вести журнал» і виберіть його формат, якщо необхідно зберігати детальну інформацію про вироблених користувачами діях в системному журналі.
4
Налаштуйте параметри доступу до файлового сервер у. Перейдіть на вкладку «Безпечні облікові записи». Встановіть прапорець «Дозволити анонімні підключення», вкажіть ім'я непривілейованого локального користувача і, якщо необхідно, його пароль, якщо повинна бути можливість анонімного доступу до сервер у. Налаштуйте список операторів FTP-вузла на цій же вкладці.
5
Задайте текстові повідомлення, що віддаються сервер ом при виникненні різних ситуацій. Перейдіть на вкладку «Повідомлення». Заповніть поля «Тема», «Привітання», «Вихід», «Максимальна кількість підключень».
6
Вкажіть каталог, який буде кореневим в структурі директорій сервер а. Перейдіть на вкладку «Домашній каталог». Виберіть опцію «Каталог даного комп'ютера». У групі елементів управління «Каталог FTP-вузла» у текстовому полі «Локальний шлях» вкажіть повний шлях до цільової папці, або натисніть кнопку «Огляд» і виберіть каталог в який з'явився діалоге.Установіте опцію «Читання», якщо необхідно дати можливість віддаленим користувачам завантажувати файли з сервер а. Встановіть опцію «Запис», щоб віддалені користувачі змогли розміщувати файли на сервер е. Активуйте або вимкніть опцію «Запис у журнал» для збереження інформації про дії користувачів. Натисніть кнопку OK.
7
Додайте віртуальні каталоги в структуру директорій сервер а, якщо це необхідно. Клацніть по елементу «FTP-вузол за замовчуванням» в лівій панелі правою кнопкою миші. У меню виберіть пункти «Створити» і «Віртуальний каталог ...». Дотримуйтесь інструкцій майстра.
8
Налаштуйте права доступу до створених віртуальним каталогам, якщо це необхідно. Клацніть правою кнопкою миші по елементу, відповідному одному з віртуальних каталогів. У контекстному меню виберіть «Усі завдання» і «Майстер дозволів ...». Дотримуйтесь інструкцій відображеного майстра.