Як обігріти трубу. Самонагріваються кабель.

Що може бути гірше, якщо взимку в мороз замерзла вода в трубопроводі? Мало того, що ви залишитеся без води, немає гарантії в тому, що всі крани, заглушки цілі. Обігріти трубу , не дати замерзнути продукту, який переміщується всередині неї - ось завдання, яка постає при експлуатації трубопроводів в умовах знижених температур.
Інструкція
1
Вирішити цю проблему можна кількома способами: 1. встановити самонагріваються кабель; 2. використовувати трубу з феромагнетика для обігріву наддовгих труб (довжиною до декількох десятків кілометрів); 3. поставити інфрачервоний стрічковий (плівковий) нагрівач.
2
Принцип роботи обігрівального кабелю заснований на компенсації втрат трубопроводом теплової енергії. Для цього підберіть кабель так, щоб потужність його погонного метра була більше тепловтрати 1м трубопроводу. Закріпіть кабель на трубі. Якщо є можливість, помістіть його в нижній частині трубопроводу. Укладати кабель можна одним контуром, а при необхідності - кількома або «спіраллю». У місцях, де на трубопроводі змонтовані прилади комутації (куточки, трійники, засувки, вентилі), укладайте кабель «петлею» .Сверху закрийте кабель тепло- і гідроізоляційним шаром. Для включення/виключення обігріву встановіть термостат (для підтримки заданої температури). Можна використовувати вимикач. Залежно від матеріалу труб закріпіть кабель. Якщо труби пластикові, з великою теплоізоляцією стінок - обмотайте алюмінієвою стрічкою по всій довжині кабелю. Для металевих труб використовуйте монтажну склопластикову стрічку.
3
Для обігріву довгих трубопроводів (довжиною кілька десятків кілометрів), застосовується скін-система, в основі якої лежить установка нагрівального елементу у вигляді труби з феррімагнітних сплаву. Всередині неї вкладається ізольований провідник. Тепло виділяється за рахунок взаємодії струму, що протікає по внутрішній стінці феррімагнітних трубки, і струму немагнітного провідника, розташованого всередині неї. Тепло, одержуване при цьому, передається на поверхню трубопроводу. Обігрівається труба і труба скін-системи закриваються теплоізоляційним шаром.
4
Стрічкові (плівкові) обігрівачі працюють за рахунок нагріву тонкого електропровідного неметаллического шару, основу якого складає вуглецевий компонент. Підведення електроенергії до нього здійснюється по мідним шинам. В якості основи і ізолятора застосовується плівка на лавсановій основі. Обігрів відбувається по всій поверхні труби. Температура стрічки може змінюватися від 0 до 70 ° С. Перед монтажем плівкового обігрівача очистіть трубу від іржі та бруду. Смугу накладайте виток до витка. При цьому мідні струмопровідні шини мають бути розташовані паралельно осі трубопроводу. Після цього підключіть обігріваються ділянки до джерела живлення напругою 220V, укладіть теплоізоляційний шар. Датчики термостата встановіть поверх покладеного стрічкового обігрівача і закрийте подвійним шаром теплоізоляції. Тому обігрів виходить дуже м'яким цей спосіб дуже добре застосовувати при обігріві труб з пластику.
Корисна порада
При виборі типу кабелю спочатку робите підрахунок тепловтрат трубопроводу. За ним визначте тип кабелю.
Замерзлі труби водопроводу або каналізації взимку - часте і неприємне явище, яке не тільки доставляє незручності для мешканців будинку, але і може привести до розриву труб, фітингів та інших складових системи. Відігріти замерзлі труби можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - ганчірки і дрантя;
  • - окріп;
  • - ємність для нагріву води;
  • - шланг або довга тонка труба;
  • - пароварка або автоклав;
  • - штуцер для фіксації шланга.
Інструкція
1
Якщо ви точно знаєте місце знаходження крижаної пробки і у вас є доступ до труби (тобто вона знаходиться на вулиці або в підвалі, а не закопана в землю), спробуйте наступний спосіб. Накидайте на трубу в місці розташування льоду дрантя і ганчірок і почніть поливати їх окропом. Процедуру слід виконувати при відкритому крані - як тільки вода піде, припиніть роботу і закрийте кран.
2
Приготуйте досить велику ємність і нагрійте в ній воду. В замерзлу пластикову трубу направте шланг або тонку довгу трубку, інший кінець якої підключіть до ємності з окропом.
3
Зверніть увагу: якщо ви розібрали частину водопроводу, подбайте про те, щоб у вас була можливість перекрити воду (наприклад, за допомогою крана) після того, як крижана пробка буде розтоплена.
4
Підключіть шланг (або трубу) до насоса і почніть подавати гарячу воду в трубу. Не забудьте поставити поруч досить велику ємність, наприклад, десятилітрове відро, так як вода буде досить швидко виливатися назад.
5
У міру розтоплення крижаної пробки проштовхуйте шланг все далі в трубу. Дійте так: включайте насос, чекайте, поки відро і не наповниться, потім вимикайте насос, виливайте воду і просувайте шланг. Повторюйте цикл до тих пір, поки з труби не хлине вода - в цей момент швидко витягніть шланг і перекрийте воду за допомогою крана.
6
Замість окропу спробуйте використовувати гарячий пар - це позбавить вас від проблем з періодичним виливанням води, крім того, температура пари вище, ніж температура води. Для цього візьміть автоклав і надіньте на штуцер шланг від газосварки (здатний витримати високий тиск).
7
Налийте в автоклав відро води і поставте на плиту, шланг засуньте в трубу на максимально можливу довжину. Коли вода закипить, пара під тиском піде до крижаної пробці і розтопить її. Замість автоклава можете використовувати пароварку, але врахуйте, що вода в ній швидко закінчується, тому необхідно весь час стежити за процесом і підливати нову воду.