Як відкрити творчу майстерню.

Ви прекрасно вишиваєте, талановито малюєте, розписуєте тканини або шиєте м'які іграшки? Тоді ви цілком можете задуматися про відкриття творчої майстерні, де зможете не тільки творити, а й навчати своєму мистецтву всіх бажаючих. А при вдалому збігу обставин і заробляти - причому цілком непогані гроші. Як же правильно організувати цю майстерню?
Інструкція
1
Вирішіть, чим займатиметься ваша майстерня. Ви можете працювати самостійно, але краще залучити партнерів. Чим різноманітніше буде спектр представлених вами послуг, тим більше клієнтів вам вдасться залучити.
2
Вивчіть ринок. Можливо, у вашому місті чимало студій, навчальних малюванню або ліплення, але поки немає нікого, який навчає робити ляльки або шити в стилі печворк. Робіть ставку на оригінальні, перспективні ремесла. Не має сенсу клонувати студії - подумайте, який вид творчості може стати вашим унікальною пропозицією.
3
Врахуйте і модні віяння. Наприклад, сьогодні популярні складні варіанти рукоділля - виготовлення скляних бус, художня ковка, виготовлення іграшок в змішаній техніці. А ось ринок миловаріння або валяння в більшості регіонів вже перенасичений.
4
Визначтеся з фінансами. Вам знадобиться відповідне приміщення, необхідне обладнання та витратні матеріали. На персоналі і декорі приміщення на перших порах цілком можна заощадити. Якщо ви не маєте вільні кошти, подумайте, де можна їх вишукати.
5
Один з підходящих варіантів - цільова субсидія на відкриття власної справи, яку можна отримати, зареєструвавшись в районному Центрі зайнятості населення. Для цього ви повинні отримати статус безробітного, пройти навчання і написати бізнес-план. У разі успіху ви отримаєте гроші, цілком достатні для організації майстерні. Однак врахуйте, що план повинен бути комерційно обґрунтований, адже ви плануєте не просто творити, а й заробляти.
6
Вирішіть, з ким ви будете працювати - з дітьми чи з дорослими. Можливо, більш перспективними виявляться сімейні заняття - наприклад, виготовлення святкових подарунків або кулінарні курси.
7
Визначтеся з супутніми послугами. При творчій майстерні можна відкрити магазин, що торгує витратними матеріалами для рукоділля. Непоганий варіант - галерея, де будуть виставлятися на продаж різні вироби. Їх можна брати на реалізацію у інших майстрів.
8
Подумайте про рекламу. Немає сенсу оплачувати дорогі ролики і білборди. Але ось стаття в місцевій газеті або глянцевому журналі підходящої тематики може бути дуже корисною. Зареєструйтесь на міських форумах та соціальних мережах, запропонуйте співпрацю школам або магазинам товарів для творчості. Чим оригінальніше буде ваша пропозиція, тим більше шансів на успіх воно має.
Зверніть увагу
Дізнайтеся, не зажадає Чи ваша творчість додаткових дозволів. Наприклад, для роботи з порцеляною або склодувного справи потрібно схвалення пожежної інспекції. Якщо ви плануєте роботу з продуктами харчування, доведеться звернутися в санепідемстанцію.
Чоловікам властиво майструвати що-небудь для будинку і для душі, тому мати власну майстерню у дворі - це і користь, і задоволення. Для організації зручного окремого місця для дрібних починок, ремонту і заняття улюбленим хобі необхідно визначити, з чого почати і що для цього знадобиться.
Інструкція
1
Насамперед подбайте про приміщення. Подумайте, яку з будівель на вашій ділянці ви сміливо можете зайняти і переобладнати під майстерню. Якщо таких немає, тоді доведеться побудувати самому. Для цього визначитеся з площею. Майстерня повинна бути досить просторою, щоб ви могли вільно пересуватися між верстаками і верстатами і комфортно працювати за ними. Також слід врахувати, чи буде ваше місце мати які-небудь додаткові функції, наприклад, служити ще й складом для матеріалів.
2
Визначте, які великі об'єкти ви плануєте розмістити в майстерні: наприклад, верстак, токарний верстат або пилорама. Складіть їх площі і додайте до отриманого числа тумбочки, стелажі і шафки. Додайте до отриманої цифри стільки ж - це і буде необхідна квадратура зручною для вас майстерні. Верстати в ній ви розмістите потім, як вам буде зручніше і сподручней працювати. Якщо пилорама входить у ваші плани, пам'ятайте, що встановити її потрібно буде в центрі, навпроти виходу. Але загалом, планування і розмір приміщення залежить від роду діяльності, якою ви бажаєте займатися.
3
Побудувати майстерню краще з шлакоблоку, так як матеріал цей дешевий і довговічний. Подбайте про утеплення і, звичайно ж, про звукоізоляцію, щоб доносяться удари молотка, рев пилорами або болгарки не зводили з розуму ваших домашніх. Підлоги зробіть дерев'яні: вони теплі, а від бетонних в приміщенні буде сиро і прохолодно. Для комфортної роботи в холодні зимові вечори ви можете використовувати інфрачервоні обігрівачі або, в крайньому випадку, конвектор. Для освітлення найкраще підійдуть круглі світильники, вбудовані в стелю і стіни. Найголовніше, щоб ваші робочі зони мали хороший потік світла.
4
Також в майстерні буде знаходитися безліч різноманітного дрібного інструменту. Відведіть йому певне місце, інакше він створюватимуть безлад на верстаті. Можна прибити на стіну рейки з цвяхами, на які ви і будете його вішати. Для дрилів, шуруповертів, болгарок виділіть стелаж або окрема шафа.
5
Щоб грамотно придбати і зібрати потрібні інструменти, складіть список їх першочергової необхідності. Придбайте для початку мінімум з перших пунктів. Далі поступово на протязі 2-3 років докуповуйте інше. В результаті ви будете мати своє рідне, комфортне робоче простір для виконання різних завдань і заняття улюбленою справою. Тут же ви можете почати привчати і своїх синочків працювати руками.