Як розібрати чавунну каналізацію.

Зазвичай капітальний ремонт житла починають з заміни комунікацій, тобто заміни електричної проводки, водопровідних і каналізаційних труб. Але перед цим необхідно здійснити демонтаж старої каналізації.
Вам знадобиться
  • - паяльна лампа або газовий пальник;
  • - зубило;
  • - болгарка;
  • - протигаз.
Інструкція
1
Переконайтеся, що маєте справу з чавунними трубами, які «посаджені» на сірку. Для цього необхідно вишкребти невеликий шматочок герметика. Спробуйте підпалити його - сірка буде горіти рівним синім полум'ям. При цьому з'явиться характерний запах, який важко сплутати з чимось іншим.
2
Розбийте зубилом труби, залишивши тільки вузол, який безпосередньо входить в стояк. Якщо є можливість, зріжте максимум чавуну болгаркою, щоб відкрити доступ до з'єднання і зменшити обсяг металу, який буде розігріватися.
3
Розігрійте труби, щоб сірка, яка використовується для з'єднання, перейшла в рідкий стан. Для цього використовується відкритий вогонь паяльної лампи або газового пальника. Можливо, вам буде потрібна допомога: одна людина буде розігрівати з'єднання, інший - видаляти з зчленування труб розігріту сірку. Необхідно запастися терпінням, оскільки демонтаж труб може зайняти від одного до трьох годин. Це залежить від особливостей каналізації, а також від досвіду робітників.
4
Очистивши з'єднання від сірки, спробуйте розхитати хрестовину. Якщо вся сірка згоріла або витекла, здійснити демонтаж буде просто.
5
Видаліть з трійника стояка залишки сірки і залиште його для охолодження. Поверхня охолоне приблизно за годину. Після цього можна монтувати нові каналізаційні труби.
Зверніть увагу
Здійснюючи роботи з випалювання сірки, приділіть особливу увагу протипожежної безпеки. Прилеглі пожежонебезпечні предмети необхідно винести з приміщення або хоча б захистити азбестовими або металевими екранами.
Корисна порада
Випалюючи сірку, необхідно працювати в протигазі, оскільки при цьому виділяються шкідливі для здоров'я речовини.
Всім відомо, що водопровід і каналізація в будинку - найважливіші та необхідні складові нашого побуту і домашнього благополуччя. Але з часом вони вичерпують свій ресурс, що призводить до їх прочищення, потім до розбирання і заміні на нові.
Вам знадобиться
  • - заглушка діаметром 100 мм;
  • - викрутка;
  • - молоток;
  • - болгарка;
Інструкція
1
Почніть розбирання каналізації від трійника головного стояка «стояк-стояк-квартира», діаметри якого складають 100-100-100. В нього завантажено інший трійник «стояк-унітаз-раковина» з діаметрами отворів 100-100-50. Демонтуйте цей трійник і на отвір, що утворився в трійнику головного стояка поставте заглушку діаметром 100 мм.
2
Розбирайте каналізаційну мережу, використовуючи молоток, викрутку та болгарку, починаючи від місця стику трійника «стояк-унітаз-раковина». Після розстикування сполуки продовжуйте розбірку всієї мережі, витягаючи вільний кінець труби (крутите трубу навколо своєї осі). По черзі витягайте труби, що йдуть від трійника до ванни і умивальника у ванній кімнаті, унітазу в туалеті і раковині на кухні. Старі труби можуть бути залиті всередині сірої і не виходити вільно, виріжте їх по черзі болгаркою, а при необхідності акуратно відбийте молотком, щоб не пошкодити головний стояк.
3
Все витягнуті фрагменти труб розколіть молотком або поріжте болгаркою на зручні до транспортування шматки. Утворився сміття зберіть і викиньте. Не рекомендується викидати будівельне сміття в місця, де відбувається акумуляція побутових відходів.
Зверніть увагу
У випадку, коли заглушки на отвір в головному стояку знайти не вдалося - залиште його відкритим. Тому перед початком розбирання каналізації попередьте сусідів, що живуть над вами на верхніх поверхах, про те, що ви плануєте розбірку каналізації, щоб вони не включали воду ні в ванній, ні в раковині, і тим більше не користувалися туалетом щоб уникнути потопу в вашій квартирі. Після закінчення робіт з монтажу нової каналізації повідомте про це сусідам.
Корисна порада
Проводьте роботи з розбирання каналізації в першій половині буднього дня, коли більшість сусідів знаходяться на роботі. Не забудьте перекрити воду, щоб уникнути заливання сусідів знизу.