Як створити файл з розширенням bat. Як відкрити файл з командного рядка.

Пакетні файли з розширенням bat (batch) являють собою звичайні текстові файли , які можна редагувати за допомогою будь-якого текстового редактора, навіть «Блокнота». Вони створені для обробки спеціальних команд, за допомогою яких можна виконувати звернення до файлів і папок вашого жорсткого диска.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення «Блокнот».
Інструкція
1
При роботі з bat-файлами не забувайте, що при створенні цього файлу ви задаєте команди, виконання яких схоже з використанням командного рядка. По суті це так і є, після створення простого файлу з однією-двома командами можна побачити, як запускається напевно вам вже відома командний рядок.
2
Для цього запустіть «Блокнот». Натисніть меню «Пуск» і виберіть пункт «Усі програми», перейдіть до розділу «Стандартні» і натисніть на шукану рядок. Також програму можна запустити після створення нового файлу, наприклад, на робочому столі.
3
Після відкриття програми внесіть наступні рядки в тіло файлу:echo Test Bat file @ pauseТеперь збережіть цей файл, якщо ви ще це не зробили, натисніть клавіші Ctrl + S. У діалоговому вікні в полі «Ім'я файлу» введіть 1.bat і натисніть кнопку «Зберегти». Замість цифри «1» ви можете ввести абсолютно інше ім'я, але з умовою збереження розширення bat.
4
Перейдіть до папки, в яку ви зберегли файл і двічі клацніть по ньому лівою кнопкою миші. Перед вами з'явиться вікно командного рядка, в якому ви побачите наступні рядки: Test Bat fileДля продовження натисніть будь-яку клавішу ...
5
Як бачите, ви скористалися командою Echo, яка виводить запитуваний текст. Для порівняння вікна bat-файлу і програми командного рядка, запустіть останню. Для цього натисніть клавіші Win + R, в порожньому полі введіть команду cmd і натисніть кнопку «ОК». У вікні, по черзі введіть команди echo Test Bat file і pause - результат буде аналогічний.
6
Якщо вас цікавить запуск якої-небудь команди, але ви не знаєте, як це зробити, скористайтеся оператором Help. Для цього натисніть правою кнопкою на створеному недавно файлі і натисніть кнопку «Змінити». Зітріть вміст bat-файлу і введіть команду Help, потім натисніть Ctrl + S (для збереження).
7
Після запуску файлу ви побачите цілий список команд, одна з яких може виявитися потрібною. Для отримання довідки про конкретну команді наберіть в тестованому файлі команду help «назва команди або процесу» (команда або процес пишеться без лапок).