Як читати файли mkv.

Сьогодні на зміну закритому від редагування контейнеру AVI прийшов новий контейнер MKV. C його допомогою можна поміщати значно більшу кількість інформації на 1 Мб зайнятого дискового простору. Для відкриття файлів з таким розширенням використовуються стандартні медіаплеєри з попередньо встановленими наборами кодеків.
Вам знадобиться
  • - програмне забезпечення Kmplayer;
  • - пакет кодеків K-Lite Codec Pack.
Інструкція
1
За часів розробки операційної системи Windows 3.1 з'явився на світ контейнер AVI, власне, він живий досі, але завжди вважався поганим підмогою для кращої якості фільму, що проглядається. Цей контейнер є закритим ПЗ і працює за принципом одношарового файлу: слідом за відео записується аудіо.
2
Новий контейнер MKV був розроблений і створений вітчизняними виробниками, в надії, що він буде актуальним на кілька років вперед. Суть контейнера проста - вмістити інформацію в декілька потоків, це дозволяє в рази зменшити розмір файлу при тій же якості, що й у AVI.
3
Як правило, для перегляду фільму такого формату необхідно встановити стандартний набір кодеків, але деякі медіаплеєри вміють це робити і без додаткового оснащення, наприклад, Kmplayer. Всі необхідні кодеки вже вмонтовані в дистрибутив цієї утиліти.
4
Якщо ви звикли переглядати відео файли за допомогою інших програм, є сенс завантажити з офіційного сайту один з п'яти дистрибутивів. Для цього перейдіть за наступним посиланням http://www.codecguide.com/download_kl.htm і виберіть будь-яку збірку, натиснувши кнопку Download.
5
Після завантаження інсталяційного пакета запустіть його, двічі клацнувши по ньому лівою кнопкою миші. У вікні вибору встановлюваних кодеків зніміть позначку з пункту Media Player Classic, якщо ви не використовуєте його. Далі поставте позначку напроти пункту DirectShow і виберіть наступні опції: категорія XviD - остання версія XviD, категорія DivX - виберіть останню версію, категорія H264 - виберіть ffdshow.
6
Для MPEG і MPEG2 виберіть опції Cyberlink і Main Concept. Якщо вони вже виставлені і неактивні, поставте позначку на System Default. У наступних параметрах залиште все, як є: DirectShow audio, Other Audio і VFW. Швидше за все, інструментами з цього пакету ви не будете користуватися, тому зніміть відмітку з Tools.
7
Натисніть кнопку Next, потім Finish. Тепер можна запустити відеоплеєр і перевірити працездатність встановлених кодеків.