Як увійти в торговельну мережу.

Увійти в федеральну торгову мережа - значить істотно підняти рівень продажів і максимально охопити цільову аудиторію, особливо якщо мова йде про мегаполіс. За статистикою, 80% петербуржців здійснюють покупки в мережевих магазинах, небагатьом нижче цей показник по решті міст. Саме тому багато виробників прагнуть потрапити в торгові мережі Росії будь-яку ціну. А які дії для цього необхідно зробити?
Інструкція
1
Визначтеся з тим, яка роздрібна торгова мережа виявиться найбільш привабливим варіантом. Для цього необхідно зібрати відомості про її роботу, характеристики товарних позицій, по можливості переговорити з постачальниками продукції і отримати у них максимум інформації. Можна запитати і про умови, однак потрібно враховувати, що у вашому випадку вони будуть відрізнятися. Все залежить від умов угоди.
2
Уточніть спосіб зв'язку з контактною особою з питання співпраці, бажано дізнатися ім'я співробітника. Цю інформацію також можна використовувати в своїх цілях. Доведено, що періодичне звернення на ім'я дозволяє розташувати співрозмовника до діалогу і в його процесі розмови схилити його на свою сторону.
3
Зв'яжіться з представником торгової мережі і домовтеся про зустріч. Телефонні переговори - не кращий спосіб для вирішення таких важливих питань. Особистий контакт в даному випадку - важлива складова успішного укладення контракту.
4
Підготуйтеся до зустрічі. Ви повинні настільки добре орієнтуватися в своїй продукції, щоб у співрозмовника не виникало сумнівів щодо вашої компетенції. Наочні матеріали, витяги з бізнес-плану, результати господарської діяльності, перспективи майбутнього розвитку і детально розписана і, найголовніше, прорахована маркетингова стратегія, - речі, які опиняться відмінною підмогою під час презентації комерційної пропозиції.
5
Уточніть всі нюанси співпраці, такі як величину поставок, умови розміщення товарів на полицях, можливості використання додаткового обладнання, терміни реалізації продукції, деталі списання шлюбу і т.п.
6
Укладіть договір, якщо ви повністю згодні з його умовами. Якщо є розбіжності або ціна «вхідного квитка» виявиться непосильним, то не варто робити необачних вчинків. Зупиніться, ще раз подумайте, прорахуйте ризики, запропонуйте внести поправки в текст договору. У кожному разі, якщо попередня домовленість була досягнута, то вам вже простіше повернутися до цього питання через деякий час і, можливо, укласти контракт на більш вигідних умовах.
Зверніть увагу
Найважче увійти в торговельні мережі федерального значення з багатомільярдним оборотом, ціна «вхідного квитка» може виявитися непідйомною для виробників навіть середньої руки. Контракт же, як правило, укладається на строк не менше одного року (зазвичай з січня), тому знайти вільне місце на полиці не так-то просто. А міжнародні рітейлери набагато вимогливішими російських, і будь-які відступи від договору караються жорсткими штрафними санкціями аж до припинення співпраці в односторонньому порядку.