Як навчитися не оцінювати себе.

Людина з ранніх років життя постійно піддається оцінці своєї особистості: його оцінюють батьки, вихователі в дитячому саду, вчителі в школі. Цей процес поступово вкорінюється в психіці і стає неодмінним атрибутом людського існування, іноді дуже сильно заважаючи нормального життя, являючи грунт для таких руйнівних емоцій, як заздрість, страх, злість і т.д. Як навчитися не оцінювати себе?
Інструкція
1
Перестаньте порівнювати себе з ким би то не було, будь це більш удачливий однокласник або багатий сусід. Прийміть себе таким, яким ви є, з усіма своїми достоїнствами і недоліками. Зрозумійте просту істину: людей без недоліків не буває, вони є у всіх і нерозумно на них зациклюватися.
2
Постарайтеся перетворити свої "недоліки" в гідності, і ви зрозумієте, що немає однозначної шкали оцінювання людей. Наприклад, якщо ви трохи Картавих, вивчіть французька мова, здивуєте друзів своїм ідеальним вимовою, багатьом така особливість мови навіть подобається. Зрозумійте, що в світі все суб'єктивно і не існує об'єктивної оцінки.
3
Полюбіть себе - це дозволить вам жити в злагоді з собою. Постарайтеся знаходити в собі більше позитивних якостей характеру, розвивайте їх.
4
Не беріть участі в різного роду плітках і пересудах, не обговорюйте людей, краще зайняти цей час більш приємними і корисними справами.
5
Живіть за своїми моральними законами, не намагаючись відповідати вимогам і оцінками оточуючих. Вся справа в тому, що ті люди, які насправді зможуть оцінити вас гідно - не стануть цього робити. А якщо хтось і обговорює вашу персону, то це та людина, думкою якого не варто дорожити.
6
Намічайте цілі і завдання, які вам необхідно досягти, прагнете до їх реалізації. У малюванні є прийом: щоб провести лінію - необхідно побачити її кінцеву точку, і, незважаючи на гадану кривизну, точно вести її в пункт призначення; в результаті ви побачите, що лінія вийшла дійсно прямий. Не потрібно оцінювати свої можливості - просто прагнете до поставленої мети.
7
«Хто розуміє - не оцінює, а хто оцінює - той не розуміє» - прорікає стара китайська мудрість. Живучи за даним правилом можна впоратися зі страхом і невпевненістю, відкрити в собі радість, успіх, внутрішню свободу, розуміння оточуючих, лідерство ... Якщо ви усвідомлюєте це і приймете, то, напевно знайдете приховані внутрішні сили і зможете без проблем спілкуватися з різними людьми , відстоюючи, якщо доведеться, свою точку зору.
Корисна порада
Намагайтеся дивитися на світ позитивно. Чи не загострювати увагу на різного роду ток-шоу, в яких так люблять проводити оціночні судження.