Як зробити викрійку штор.

Штори дозволяють не просто зробити приміщення красивішим і затишнішим, а й захистити його від сторонніх очей. Правильно розкроєна і акуратно зшита штора буде прикрашати оселю. Не менш важливо і зі смаком підібрати тканину для штори - так, щоб вона гармоніювала з навколишнім оточенням.
Вам знадобиться
 • - рулетка;
 • - кравецькі сантиметр;
 • - крейда;
 • - лінійка;
 • - папір для викрійки.
Інструкція
1
Перед тим як зробити викрійку штор, потрібно точно визначитися, які штори ви хотіли б бачити на своєму вікні. Викрійки відрізняються в залежності від виду штор.
2
Візьміть рулетку або кравецький сантиметр і виміряйте ваше вікно, на яке ви хотіли б розкроїти штори. Потрібно зробити ретельні заміри висоти і ширини штори. Ви самі визначаєте, будете ви шити штори від підлоги до стелі або зробите їх короткими, яку площу стіни навколо вікна ви хотіли б закрити шторою, чи буде у вашій штори ламбрекен. Мінімальна ширина штор дорівнює ширині карниза. Якщо ви хочете, щоб штори лежали хвилями, додайте додатково приблизно 1/3 або 1/2 ширини карниза на складки.
3
Якщо штори будуть мати правильну геометричну форму, їх можна розкроювати безпосередньо на тканини - відмірявши довжину і ширину і намітивши лінії за допомогою кравецької крейди. Якщо ви збираєтеся шити штори із закругленими кутами, з фігурним зрізом, то форма для таких штор робиться попередньо на папері. Можна викроювати з паперу лише найскладніші елементи штори, отмеряя інше лінійкою безпосередньо на тканини.
4
Після того, як ви відміряли потрібну вам довжину і ширину і намалювали лінії на тканині, відміряйте лінійкою припуски на шви і накресліть лінії. Припуск для нижньої частини 10 см, на підгин бічних і верхньої частин - по 2 см.
5
Якщо ви збираєтеся розкроїти ламбрекен, спочатку розрахуйте його ширину. Для ламбрекену, що складається з однієї секції, ширина дорівнюватиме довжині карниза. Ширина ламбрекену з двох секцій, кожна з яких перекриває іншу на 1/3, ширину розрахуйте наступним чином: кожна секція - це 3/3, то є дві секції - це всього 6/3. Відніміть з них 1/3, на яку одна секція перекриває іншу - отримаєте 5/3. Виміряйте довжину карниза, розділіть її на 5, і ви отримаєте 1/3 ширини секції. Знову помножте цю величину на 3. Результат - це ширина однієї секції ламбрекену.
В журналах мод зазвичай додаються викрійки. Однак іноді необхідно стандартну викрійку підігнати по фігурі. Буває, що хочеться придумати зовсім оригінальний наряд, якого в журналах немає. Тому краще мати власне лекало, в точності відповідне саме вашій фігурі.
Вам знадобиться
 • - сантиметрова стрічка
 • - міліметрівка або ватман
 • - довга лінійка
 • - кутник
 • - транспортир
 • - олівець
Інструкція
1
Обмірте фігуру. Виміряйте довжину вироби від 7 хребця до талії. Притримуючи сантиметр у талії, виміряйте всю довжину виробу. Запишіть обидві меркі.Ізмерьте ширину спини. Це робиться по центру лопаток від кінця одного плеча до кінця другого.Ізмерьте ширину грудей від правої руки до левой.Ізмерьте окружності грудей, талії і стегон, а також довжину рукава.Еті мірки прийнято позначати коротко ОГ, ОТ або ОБ. Для побудови викрійки потрібні полуобхват, які, в свою чергу, позначаються ПОГ, ПОТ або ПОБ. Запам'ятайте ці обозначенія.Для визначення глибини пройми до довжини до талії додайте півколо грудей. Отриману суму розділіть на 4 і додайте 2.Вам ще знадобиться глибина паростка, але вона залежить від типу фігури.
2
Побудова викрійки почніть зі створення сітки. Для цього розкладіть аркуш ватману або міліметрівки вертикально і визначте початкову точку - зазвичай вона знаходиться в лівому верхньому кутку. Позначте її точкою а. Проведіть через точку а дві прямі. Перша - паралельно верхньому краю аркуша паперу, друга - перпендикулярно. Відкладіть від точки а вправо ОГ + 5см. Зайві сантиметри знадобляться на вільне облягання. Поставте крапку с. На вертикальній лінії відкладіть довжину передбачуваного вироби. Нижню точку позначте n. Через неї проведіть лінію, паралельну верхньої лінії листа. З точки з опустіть перпендикуляр до перетину з цією лінією. Точку перетину позначте n1.Сетка складається з декількох головних ліній. Визначте лінію талії. Для цього до міркою довжини спини до талії додайте 0,5 см на паросток і відкладіть це відстань від точки а. Поставте крапку t. Від неї проведіть перпендикуляр у напрямку лівого краю листа, він перетне лінію сn1 і утворює лінію талії. Поставте крапку t1.Вичісліте відстань від лінії талії до лінії стегон. Для цього розмір довжини спини до талії розділіть на 2 і отримане відстань відкладіть від лінії талії вниз. Поставте крапку b і проведіть через неї перпендикуляр до бічної сторони аркуша до перетину з лінією bn1. Точку позначте як b1.Получілся загальна сітка для викрійок спинки і полички.
3
Побудуйте викрійку спинки. Для цього від точки a відкладіть розмір ширини спини + 1,5 см на вільне облягання і поставте крапку a1.
4
Визначте ширину пройми. Для цього ПОГ розділіть на 4 і отримане відстань відкладіть від точки а. Поставте крапку а2. Від точок а1 і А2 опустіть перпендикуляри. Довжину їх поки не откладивайте.Определіте лінію горловини. Для цього розділіть ПОШ на 3, додайте 0,5 см і отримане відстань відкладіть від точки а вправо. Позначте отриману точку а3.Разделіте ПОШ на 10 і отриманий розмір +0,8 см відкладіть від точки а3. Поставте крапку а4. З точки а3 проведіть вгору перпендікляр. Від 1/10 ПОШ відніміть 0,3 см і відкладіть отримане відстань на перпендикуляре від точки а3. Поставте крапку а5. З'єднайте точки а, а4 і а5 плавною лінією.
5
Побудуйте лінію плечей. Для нормальної фігури від точки а відкладіть на паросток 2, 5 см, для сутулої - 3, 5 см і для перегібістая - 1, 5 см. Поставте крапку р. З'єднайте її з точкою а4. Від точки а4 відкладіть відстань, рівну довжині плеча + 2 см. Позначте отриману точку як р1. На лінії а4р1 відкладіть 4 см вправо і поставте крапку о. Від цієї точки відкладіть вниз 8 см - це буде точка о1. Вправо від точки про відкладіть 2 см і поставте точку о2. З'єднайте точки О1 і О2. Виміряйте відрізок ОО1 і цей розмір відкладіть від точки о на прямій, що проходить через о2. Поставте крапку о3. Точки о3 і р1 з'єднайте прямою лінією.
6
Визначте глибину пройми. Для цього розділіть ПОГ на 4 і додайте 7 см (для нормальної фігури; 6,5 см для перегібістая або 7,5 для сутулої) Отримане відстань відкладіть від точки р вниз. Поставте крапку g. Проведіть лінію, паралельну верхньої, в обидві сторони і позначте отримані точки як g2 і g3.Постройте зріз пройми спинки. Для цього виміряйте відстань pg, додайте до нього 2 см, відкладіть це відстань від точки g і поставте крапку p2. Розділіть ширину пройми на 10. Розділіть кут в точці g навпіл. Додайте до 1/10 ширини пройми 1, 5 см і відкладіть отримане відстань від точки g. Поставте крапку p3. Розділіть навпіл лінію gg2 і поставте крапку g4. З'єднайте точки p1, p2, p3 і g4.Постройте зріз пройми передаРазделіте ПОГ на 4. Додайте до отриманого розміром 5 см (для нормальної фігури, для сутулої і перегібістая - відповідно 4,5 і 5,5 см). Відкладіть отриману суму від точки g2 і поставте крапку p4. Вліво від отриманої точки відкладіть 1/10 ПОГ і поставте крапку Р5. Довжину відрізка g2p4 розділіть на 3, отриманий розмір відкладіть від точки g2 і поставте крапку p6. З'єднайте її пунктирною лінією з точкою p5. Пунктиром розділіть навпіл і з середини вправо проведіть перпендикуляр. За перпендикуляру відкладіть 1 см. Розділіть кут g2 навпіл і по бісектрисі відкладіть 1/10 частина ширини пройми плюс 0, 8 см. Поставте крапку p7. Точки p5,1 см, р6, р7 і g4 з'єднайте.
7
Зріз горловини полички будується так. ПОГ розділіть на 2 і додайте 1,5 см. (Для сутулих фігур треба додати 1 см, для перегібістая - 2 см) Отримане відстань відкладіть вгору від точки g3. Поставте крапку c1.Такую же величину відкладіть від точки g2 вгору і поставте крапку c2. Точки c1 і c2 з'єднайте. Візьміть розмір, рівний 1/3 ПОШ, додайте до нього 2 см, відкладіть отриману величину від точки с1 вліво і поставте крапку с3. Це ж відстань відкладіть від цієї ж точки вниз, поставте там точку с4. З'єднайте С3 і С4 прямий і розділіть її навпіл. Проведіть від с1 через точку розподілу лінію і відкладіть на ній 1/3 ПОШ +1 см. Поставте крапку с5. Точки с3, с5 і с4 з'єднайте.
8
Визначте точки грудей. Центр грудей визначається так. Від точки g3 відкладіть мірку центру грудей і поставте крапку g6. З неї проведіть лінію вгору до перетину з c1c2. Поставте крапку c6. Для визначення високої точки грудей від точки c6 відкладіть висоту грудей і поставте крапку g7.
9
Визначте плечової зріз полички і лінію виточки. Від точки c6 відкладіть вниз 1 см і поставте точку c7. З'єднайте її з точкою c3. З'єднайте пунктиром точки c7 і p5. Візьміть мірку довжини плеча, відніміть від неї довжин відрізка c3c7 і ще 0, 3 см. Відкладіть отриману величину від точки p5 вправо. Поставте крапку c8. Виміряйте відрізок g7c7 і відкладіть отриману величину від точки g7 через c8. Поставте крапку c9. З'єднайте точки c9 і p5.
10
Тепер настав час визначити лінії бічних швів. Для цього ширину пройми розділіть на 3 і отримане відстань відкладіть вправо від точки g. Поставте крапку g5. Через неї проведіть вертикальну лінію. На перетині цієї лінії з лінією пройми поставте крапку r. На перетині її з лініями низу, стегон і талії - відповідно точки t2, c2 і n2.
11
Розрахуйте виточки по лінії талії. До ПОТ додайте 1 см на вільне облягання. З ширини сукні відніміть цей розмір по лінії талії. Це загальний розчин. Розчин передньої виточки складає 1/4 від загального розчину. Бічна виточка становить 0,45 від загального розчину, а задня -0,3.Определіте ширину сукні по лінії бёдер.Для цього до ПОБ додайте 2см на вільне облягання. З отриманої величини відніміть ширину сукні по лінії bb1. Результат розподіліть порівну між поличкою і спінкойПостройте виточки. Від точки b2 відкладіть по 1см вліво і вправо і відзначте точки b3 і b4. Від точки t2 вліво і вправо відкладіть по половині розчину бічний виточки і поставте t3 і t4. Точку r з'єднайте з точками t3 і t4. Точки t3, b4, t4, b3 з'єднайте пунктиром, поділіть лінію навпіл, з точок ділення в сторону боки відкладіть по 0,5 см і з'єднайте їх плавною кривою з точками b3, t4 та іншу сторону з b4 і t3.
12
Визначте лінії талії і стегон переду. Від точки с1 вниз відкладіть довжину талії переду плюс 0,5 см і поставте t5. З'єднайте плавною лінією точки t4 і t5. Для визначення лінії стегон від точки b1 відкладіть вниз величину відрізка t1, t5 і поставте b5. Точки b5 і b3 з'єднайте плавною лінією.
13
Розрахуйте виточку на спинці. Для цього відстань gg1 поділіть навпіл, точку розподілу позначте g8. З неї опустіть вниз лінію до перетину з лінією b, b1. На перетинах з лінією талії і лінією стегон поставте точки і позначте їх t6 і b6. Від t6 вліво і вправо відкладіть по половині розчину задньої виточки і поставте t7 і t8. Від g8 вниз відкладіть 1 см від b6 вгору відкладіть 3см. Ці точки з'єднайте з t7 і t8.Рассчітайте витачку на поличці. Для цього від точки g6 проведіть вниз лінію до перетину з лінією bb1. Перетину з лініями талії і стегон позначте точками t9 і b7. Від точки t9 вліво і вправо відкладіть по половині розчину передньої виточки. Позначте отримані точки як t10 і t11. Від точки g7 вниз, а від b7 вгору відкладіть по 4 см поставте точки і з'єднайте їх з t10 і t11.
14
Визначте лінію низу полички. Для цього від точок b3 і b4 вниз проведіть дві лінії до перетину з прямою nn1 і позначте отримані точки як n3 і n4. Від n1 вниз відкладіть величину відрізка t1t5 і поставте крапку n5. Точки n3 і n5 з'єднайте.
Зверніть увагу
До того, як знімати мірки, необхідно визначити, яка у вас фігура - нормальна, сутула або перегібістая. Для цього встаньте спиною до стіни і притисніть до неї потилицею. Стійте вільно, так, як ви зазвичай стоїте. Якщо фігура нормальна - між лопатками і стіною, а також сідницями і стіною залишиться невеликий проміжок. При перегібістая фігурі лопатки опиняться притиснуті до стіни, а між стіною і сідницями залишиться простір. При сутулої фігурі - все навпаки. При сутулої фігурі довжина і ширина спинки вироби буде більше, ніж довжина і ширина полички, а при перегібістая фігурі - наоборот.Меркі довжини знімаються і записуються повністю. Мірки ширини і кіл знімають повністю, але записують половинні значення. Довжина виробу міряється по спіне.Прі вимірі окружності грудей сантиметр обхоплює фігуру свободно.Для того, щоб зручніше було будувати креслення, на фігурі намічають кілька ліній: лінія середини переду, лінія середини спинки, лінії боків. Це вертикальні лінії. Горизонтальні - лінія грудей, лінія талії, лінія бедер.Прібавкі на вільне облягання складають, в залежності від призначення одягу, від 2 до 6 см.Еслі у вас товста шия - до розміру горловини додають ще на 0, 5 см.Лініі сітки і точки викрійки прийнято позначати або російськими, або латинськими буквами.
Корисна порада
Все лінії проводите строго по лінійці, крім плавних крівих.Угли ділите тільки транспортиром! Ніяких вимірів "на око" або ліній від руки бути не должно.На повну фігуру пройма робиться на 1 см менше.