Як провести батьківські збори в школі.

Батьківське збори - форма взаємодії школи та сім'ї учня в інтересах розвитку дитини. Як провести батьківські збори таким чином, щоб воно виконало поставлені цілі і завдання і сприяло підвищенню ефективності процесів навчання і виховання?
Вам знадобиться
  • план проведення батьківських зборів, аудиторія (класний кабінет, актовий зал).
Інструкція
1
Складіть план батьківських зборів, визначтеся з формою його проведення: лекція, дискусія; хоча, звичайно ці форми поєднуються. Виділіть для себе основні етапи, продумайте питання, які будуть обговорюватися, вирішите чи потрібно запрошувати вчителів-предметників або адміністрацію школи. Розплануйте час, що відводиться на проведення зборів - воно не повинно перевищувати півтора годин.
2
Залиште за дверима кабінету свій поганий настрій. Батьки учнів повинні бачити в вас доброзичливого урівноваженої людини, готового до конструктивного діалогу. Не допускайте на зборах порожніх розмов і сперечань, чітко стежте за часом і цілеспрямованістю бесіди з батьками. Подякуйте всіх батьків, хто знайшов час відвідати школу.
3
Не використовуйте для спілкування з батьками повчальний тон. Якщо ви ще погано знаєте контингент, покладіть перед собою роздруківку з даними батьків, частіше звертайтеся до них по імені та по батькові.
4
Спочатку зібрання ознайомте всіх батьків з питаннями, які підлягають розгляду. Використовуйте психологічне правило: починати з позитивного, далі говорити про негативне, завершувати розмову планами на майбутнє.
5
Оцінюйте успіхи та потенційні можливості дітей тільки в особистій бесіді з батьками. Повідомте їм, що не вся інформація повинна передаватися дітям. Дайте зрозуміти батькам, що ви усвідомлюєте ступінь труднощі навчання і завантаженості учнів.
6
Орієнтуйтеся в бесіді з батьками на установку «поганий учень - не означає погана людина», проявляйте гуманність. Чи не характеризуйте весь клас негативно, не порівнюйте окремих учнів.
7
Навіюйте батькам, що вони можуть допомогти своїм дітям у їх проблемах. Крім загальнонавчальних проблем, приділяйте достатньо часу виховним питань.
8
Запропонуйте батькам відповідну виховну літературу, підготуйте інформаційні буклети, пам'ятки різної освітньої спрямованості. Оформіть перед збори м стенд для батьків з екраном успішності та інформаційними листівками.
Корисна порада
Попередьте учнів про майбутній батьківських зборах за тиждень до його проведення. За два дні до зборів нагадайте дітям про нього.