Як зв'язати ажурну шапочку.

Вже не одне десятиліття представниці прекрасної статі вив'язуються всілякі шапочки, які не тільки виглядають красиво, але і прекрасно гріють голову. А особливо чудово виглядає ажурна шапочка.
Вам знадобиться
  • - пряжа «Нарцис»;
  • - гачок 1,75;
  • - бісер № 6;
  • - ножиці;
  • - схема для в'язання гачком;
  • - повітряна кулька;
  • - засоби для прання та підкрохмалювання шапки;
  • - вода.
Інструкція
1
Зв'яжіть 10 повітряних петель і замкніть їх у кільце. Після цього пров'яжіть перший ряд: 3 повітряні петлі і 23 стовпчики з накидом. Починаючи в'язати другий ряд, зробіть три повітряні петлі і з кожного пов'язаного в попередньому ряду стовпчики з накидом вивяжіте один стовпчик з накидом і повітряну петлю. Третій і п'ятий ряди дуже прості: в'яжіть 3 повітряні петлі, а потім стовпчики з накидом. Четвертий ряд схожий на другий: відмінність між ними полягає лише в тому, що між стовпчиками з накидом в'яжіть ні одну повітряну петлю, а дві.
2
Усі наступні ряди в'яжіть, суворо дотримуючись схеми в'язання. Складного тут немає нічого. Щоб зв'язати «рачій крок», пров'яжіть спочатку ряд стовпчиків без накиду звичайним способом, потім, не перевертаючи роботу в кінці ряду, зв'яжіть одну повітряну петлю, а після стовпчик без накиду в останню петлю попереднього ряду (і так вив'язувати уздовж всього ряду). Пишний стовпчик з додатковим накидом вийде гарним, якщо його зв'язати наступним чином: зробіть накид і пров'яжіть три стовпчики (на гачку виявиться п'ять петель: початкова петля + 3 стовпчики + накид). Візьміть головкою гачка робочу нитку і протягніть її через перші три петлі: на гачку повинне залишитися три петлі. Пров'яжіть залишилися три петлі як звичайний стовпчик з накидом.
3
Перед тим як в'язати позначений на схемі 28-й ряд - ряд з бісером, відріжте робочу нитку. Сам бісер нанизати на щільну нитку такого ж кольору як і шапка. Потім прив'яжіть робочу нитку і вплутуйте бісеринки через кожні дві петлі.
4
Готову ажурну шапочку виперіть і накрахмальте, висушивши її на повітряній кульці, який потрібно надути розміром з голову.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на розмір ажурною шапки на схемі: якщо він не відповідає вашому розміру голови, схему потрібно відкоригувати.
Корисна порада
Якщо не всі умовні позначення вам знайомі, зверніться в енциклопедію з в'язання, де в простій формі і детально пояснюється, як в'язати яку петлю.