Як розбудити новонародженого. немовля засинає розбудити.

Кожна мама може вибрати режим годування для свого новонародженого малюка сама. Або це буде годування на першу вимогу крихти, або по годинах. Як правило, тільки що з'явився на світ дитини годувати потрібно 6-7 разів на добу, а то й частіше. Такий принцип годування допомагає стимулювати утворення молока в грудях мами. Якщо сон новонародженого малюка триває більше 5 годин, багато педіатри радять будити дитину на годування. А це часом дуже не просто.
Інструкція
1
Найлегше розбудити сплячого новонародженого малюка в період поверхневого сну. Визначити його можна за кількома явними ознаками. По-перше, в період поверхневого сну повіки малюка можуть здригатися і злегка відкриватися, а очні яблука рухатися. Посмикуватися можуть також ручки і ніжки карапуза. По-друге, малюк може почати здійснювати смоктальні руху, особливо при дотику до його обличчя, наприклад, пальцем. По-третє, в період поверхневого сну на обличчі сплячого малюка з'являється міміка.
2
Перш ніж розбудити новонародженого , мамі слід подбати про те, щоб у приміщенні було м'яке приглушене освітлення. Така обстановка необхідна для того, щоб яскраве світло не змусив немовляти закрити очі і заснути знову.
3
Якщо крихітці жарко, він навряд чи стане смоктати мамині груди. Тому, перш ніж розбудити його, приберіть все ковдри і розповити дитини. Новонароджені дітки, до речі, не люблять, коли їх повністю оголюють. А значить, відчувши себе голеньким, малюк може прокинутися сам.
4
Розбудити новонародженого можна ще одним способом. Покладіть крихітку себе на коліна. Однією рукою підтримуйте його за спинку, а інший за підборіддя. Спробуйте нахилити малюка трохи вперед. А коли він заворушився, швиденько прийміть звичне положення для годування. Якщо почати годування ви не встигли через те, що карапуз знову заснув, повторіть всі дії ще раз.
5
Розбудити новонародженого дитину можна також, полоскотавши йому п'ятки, погладивши його пальцем по підборіддю або щічках.
6
Якщо малюк прокидається, починає смоктати, але тут же засинає знову, спробуйте легенько струснути груди або поміняти своє положення. Зробивши це, почніть годування знову. Трапляється й таке, що струс необхідно робити кілька разів, щоб благополучно провести і закінчити годування.
7
Немає нічого страшного в тому, якщо малюк заснув вже через 5 хвилин після початку годування, і розбудити його знову не вдалося. Можливо, легкий перекус - це все, що потрібно було малюкові в даний момент.
Здорового і активного дитини бажано не будити для годування, а почекати, коли він сам прокинеться і захоче їсти. Однак недоношена або ослаблений малюк може спати багато годин підряд, не прокидаючись. Це призведе до того, що він не отримає достатньо молока і ще більше ослабне.
Інструкція
1
Поспостерігайте за сном малюка, перш ніж його будити. Існує кілька фаз сну, серед яких розрізняють глибокий сон і швидкий. У фазі швидкого сну дитині буде легше прокинутися, а вам буде потрібно менше зусиль, щоб його розбудити. Ознаками фази швидкого сну є посмикування ручок і ніжок, руху очей дитини під закритими століттями, зміни міміки обличчя, наприклад, посмішка.
2
Приберіть з ліжечка ковдру і дуже ніжно розповити малюка. Спробуйте роздягнути дитину і змінити йому памперс. Все це потрібно робити, постійно погладжуючи голівку і животик, одночасно посміхаючись крихті, щоб його не злякати. Зміна температури і дбайливі дотики здатні досить швидко розбудити більшість дітей.
3
Візьміть малюка на руки і притисніть до себе. Для грудного немовляти близький контакт з мамою є головним елементом пізнання і може викликати пробудження. Потримайте дитини в безпосередній близькості до грудей. Тихим голосом заговорите з малюком або заспівайте йому пісеньку. Коли ви побачили, що він починає прокидатися, піднесіть крихітку до свого обличчя і подивіться йому в очі. Зоровий контакт посприяє пробудженню і зробить його більш приємним.
4
Якщо всі попередні методи виявилися неефективними, спробуйте протерти лоб дитини теплою і вологою ваткою або помасажувати його ніжними круговими рухами. Від таких ваших дій він неодмінно прокинеться.
Зверніть увагу
Для здорового немовляти перерви між годуваннями становлять, в середньому, 3,5-4 години, ослабленого дитини необхідно прикладати до грудей не рідше, ніж кожні 2-3 години. Так само роблять в тих випадках, коли у матері недостатня кількість молока і потрібна стимуляція лактації.
Корисна порада
Не намагайтеся розбудити немовля різким включенням світла в його кімнаті, гучними звуками або стрімкими рухами. Так ви можете його налякати.