Як писати резолюцію.

Резолюція (від латинського resolutio - рішення) - це напис на офіційному документі, зроблена керівником і містить його рішення по якомусь питання, викладеному в даному документі. Теоретично резолюцію може накладати будь-яка посадова особа, яка має у своєму підпорядкуванні виконавців. На практиці звичайно резолюції накладаються тільки першими особами організації на основі прийнятих ними рішень.
Інструкція
1
Хоча більшість керівників воліють писати резолюції так, як їм це зручно, існує ряд формальних правил, чітко регламентують оформлення документів і, відповідно, написання на них резолюцій. Якщо ви хочете, щоб все діловодство у вашій організації відповідало встановленим стандартам, звертайте увагу і на написання резолюцій, якими б короткими вони не були.
2
В першу чергу запам'ятайте, що резолюція завжди накладається на який-небудь документ, адресований керівникові. Це може бути заява, звернення, лист або службова записка. Якщо ви самі керівник і приймаєте рішення з конкретного питання, воно повинно бути викладено у вигляді резолюції на тому ж бланку, який містить запит.
3
Прийнявши рішення, формулюйте його максимально стисло, але зрозумілим для виконавця чином. Оскільки будь-яка резолюція - це, по суті, вказівку виконавцю, як вчинити в даній ситуації. Пишіть резолюцію у верхній лівій частині документа, там, де на бланку залишається більше вільного місця.
4
Стисло виклавши свою вказівку, обов'язково поставте поточну дату і свій підпис. Ці дані необхідні діловода для оформлення відповідного наказу по організації. Приміром, якщо перед вами лежить заява про звільнення працівника, напишіть «Звільнити з такого-то числа", потім дату і підпис.
5
Якщо ви адресуєте своє розпорядження не нижчестоящим працівникам взагалі, а конкретному виконавцю, обов'язково вкажіть його ім'я та прізвище, а також, які дії він повинен зробити. Приміром, якщо ви пересилаєте документ в якийсь відділ для розгляду, напишіть: «Начальнику такого-то відділу, ПІБ, для вивчення та прийняття рішення».
6
Якщо у верхній частині аркуша недостатньо вільного місця, накладіть резолюцію збоку з лівого боку або внизу тексту. У кожному разі, подбайте, щоб ваше вказівка була легко читаемо, зрозуміло і написано ручкою, а не олівцем, який може легко стертися.
Від будь-якого керівника щодня потребують прийняття величезної кількості рішень. Вимоги ці приходять як «зверху» так і «знизу» і, як правило, в письмовій формі. А значить, і реагувати на ці вимоги теж слід письмово, правильно оформлюючи на документах свою резолюцію .
Інструкція
1
Читайте надісланим вам документом і усвідомите, що від вас вимагається. Подумки сформулюйте своє розпорядження, визначивши при цьому конкретного виконавця або групу виконавців, які безпосередньо втілять ваше рішення в життя. Тобто, визначте людини, на якого ви покладаєте відповідальність за вирішення виниклої проблеми. І який або вирішить дану проблему самостійно, або підбере відповідних виконавців для вирішення означеної проблеми.
2
Виберіть на документі місце, де ви поставите свою резолюцію . Як правило, резолюції пишуться у верхньому правому куті документа. Однак якщо місця там недостатньо, то можна написати резолюцію на будь-якому іншому вільному ділянці лицьового боку документа. Також можна залишити резолюцію на окремому аркуші формату А6 і прикріпити його до документа скріпкою, вказавши при цьому реєстраційний номер і дату документа, до якого відноситься резолюція.
3
Вкажіть особа, якій адресовано ваше розпорядження в першому рядку резолюції. Вказувати посаду виконавця необов'язково, цілком вистачить прізвища та ініціалів (Наприклад: «Сидорову А.А.»). Врахуйте, що якщо виконавців декілька, то відповідальним за виконання буде визнаний той співробітник, чиє прізвище у списку вказана першою, незалежно від того, поставили ви перед ній позначку «відповідальний за виконання» чи ні.
4
Вкажіть виконавцю гранично коротко і чітко, що йому треба робити в наказовій формі. Наприклад: «Прийняти до виконання ...», «Розглянути та погодити ...» і т.п. Якщо потрібно вказати терміни виконання вашої резолюції, то їх вказують конкретно і чітко. Не слід писати «два тижні» або «один місяць», вкажіть точну дату виконання вашого розпорядження. Наприклад: «до 25.09.2012.» Це збереже не тільки нерви і час виконавців, а й ваше, оскільки дозволить уникнути зайвих уточнень і узгоджень.
5
Поставте під резолюцією свій підпис і дату.
Зверніть увагу
Вимоги по оформленню резолюцій містяться в ГОСТах Р 51141-98 і Р 6.30-2003.