Як варити овочі. в Який воді варять овочі.

Кожна господиня варить овочі по-своєму. Одна попередньо вимочує їх у холодній воді, інша впевнена, що варити потрібно у великій кількості води, щоб їм не тісно було. Третя додає у воду для варіння соду. Тим часом, щоб овочі не втратили цінні вітаміни і мінеральні речовини, треба варити їх правильно.
Інструкція
1
Овочі, що мають зелене забарвлення, слід варити недовго і краще на пару. Якщо доводиться варити їх у воді, запускати їх треба в киплячу воду, таким чином цінна аскорбінова кислота піддасться меншому руйнуванню. Йдеться спаржі, стручкової квасолі і стручках гороху, шпинаті і ін.
2
Овочі, які мають жовту і помаранчеве забарвлення, відрізняє високий вміст каротину. Варто їх перетравити, і весь каротин піде в воду (про це «повідомить» змінився колір води - вона стане яскраво-жовтою). При цьому овочі помітно збліднуть. Тому ці овочі краще варити на пару або в бурхливо киплячій воді в посуді, щільно закритою кришкою. Йдеться про моркві, гарбузі, солодкому картоплі (бульбової моркви). Подібним же чином варять буряки, додавши у воду трохи оцту, лимонної кислоти (соку) або декілька часточок кислих яблук. Так збережеться її колір. Для збереження яскравості кольору деякі господині додають цукор (1/2 чайної ложки на 1 л води).
3
Овочі, які мають біле забарвлення, опускають в киплячу воду і варять швидко, на великому вогні і без кришки. До повної готовності варити не треба. Через приблизно 15 хвилин початку варіння воду треба злити (трохи не до кінця), після чого посуд щільно закрити і потримати на слабкому вогні. Овочі дійдуть до готовності за допомогою пари, не розвариться при цьому і зберігши в собі (а не віддавши воді) все найцінніше. Йдеться про картоплю, кольоровій капусті, кольрабі, цибулі та ін.
4
При правильній варінні важливо знати пропорції овочів і води. Якщо ви варите в закритому посуді, овочі повинні бути покриті водою не більш, ніж на 1 см. Менше води - менше втрат поживних речовин. Варка в закритому посуді передбачає таке співвідношення: 1 кг овочів - 3-3,5 л води.
5
Іноді овочі припускають, тобто варять закритому посуді в маленькій кількості води або у власному соку. Якщо припускание відбувається не в воді, а в соусі зі спеціями і приправами, кажуть про гасіння овочів. Гасіння і припускание гарантують мінімальні втрати поживних речовин і насичені смак, а ось вітамін C при цьому руйнується майже повністю.
6
Овочі варять у злегка підсоленій воді (10 г солі на 1 л води). Це допомагає зберегти солі калію - вельми корисні для організму людини. Виняток становлять стручкова квасоля і буряк (зварені в солоній воді, вони стають неприємними на смак).
Зверніть увагу
Зварені овочі не рекомендується довго залишати в воді, в якій вони варилися - вони стають несмачними і водянистими. Виняток становить тільки кольорова капуста.
Корисна порада
Воду після варіння овочів не поспішайте виливати, в ній містяться цінні поживні речовини. Відвар можна використовувати для приготування супів і соусів. Але лише виключно свіжий! Через короткий час він втрачає смак і корисність і не годиться в їжу.
Заморожені овочі - здорова альтернатива тепличним зимовим овочам. Завдяки технології шокової заморозки, вони містять стільки ж вітамінів, скільки в них було, коли їх щойно зняли з грядки. Заморожені овочі, на відміну від сезонних, доступні в будь-який час року. Щоб цей продукт не втратив закладених в ньому корисних властивостей, його потрібно зуміти правильно приготувати. Як відомо, найкорисніші овочі - відварні.
Вам знадобиться
    • каструля;
    • вода
    • або
    • мікрохвильова піч;
    • контейнер для мікрохвильової печі.
Інструкція
1
Налийте в каструлю воду з розрахунку 100 грам рідини на кожні 500 мл заморожених овочів. Горох, кукурудза і стручкова квасоля вимагають в два рази більше води. Посоліть, якщо вам потрібні солоні овочі .
2
Доведіть воду до кипіння і викладіть в неї овочі , не розморожуючи. Так як вони холодні, то моментально зупинять кипіння. Дочекайтеся, поки вода знову завирує.
3
Якщо овочі будуть варитися не окремими шматочками, а замерзлими брилами, то вони приготуються нерівномірно - ті, що зовні можуть вже перетравитися, а ті, що всередині, навпаки, недоваріть. Тому візьміть вилку або лопаточку і обережно розділіть їх.
4
Додайте пряні трави або інші приправи, які вам до смаку, зменшіть вогонь до середнього і накрийте каструлю кришкою. Оскільки ви налили не дуже багато води, важливо, щоб вона не випаровувалася, а овочі готувалися практично на пару. Так вони краще збережуть колір і форму.
5
Варіть овочі , відповідно до вказівок, даними на упаковці. Якщо у вас домашні заморожені овочі або вам не знайти інструкції, то орієнтуйтеся на те, що капуста (броколі, цвітна і т.д.), нарізана морква, кабачки і т.д. варяться приблизно 5-7 хвилин. Горох, стручкова і китайська квасоля, а також кукурудза варяться від 3 до 5 хвилин, листяні овочі , такі як шпинат, готуються ще швидше за 1-2 хвилини.
6
Щойно овочі будуть готові, вимкніть вогонь і злийте воду. Якщо залишити зварені овочі в гарячої рідини, вони ще якийсь час будуть готуватися і стануть перетравленими.
7
Якщо ви хочете відварити овочі в мікрохвильовій печі, то викладіть їх в спеціальний контейнер або посуд, пристосовану для мікрохвильовок. Закрийте кришкою, залишаючи невеликий отвір для виходу пари, і приберіть в піч. Включіть її на високу потужність на 4-5 хвилин. Через цей час, дістаньте контейнер, перевірте готовність овочів ножем або виделкою. Якщо вони все ще не зварилися, поставте їх в піч на тій же потужності на 2-3 хвилини. Якщо вони майже готові, то закрийте контейнер щільно і залиште їх в гарячій посуді на 2-3 хвилини - вони дійдуть до потрібної кондиції.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dtEQlTPPjtA