Як перевірити рівність стін.

Дуже часто в житлових будинках (будь то старі або нові, тільки побудовані і здані в експлуатацію) стіни залишають бажати кращого. Тріщини, западини, опуклості і перепади можуть не бути помітні неозброєним оком, але при поклейке шпалер, укладання плитки, штукатурці створять вам великі незручності. Тому, перш ніж використовувати стіни для будь-яких видів оздоблювальних робіт, визначте наскільки вони рівні.
Вам знадобиться
  • Будівельний рівень або правило.
Інструкція
1
Для перевірки рівності стіни можна використовувати різні методи. Також існує кілька видів будівельних рівнів, які допоможуть визначити рівність вертикальній поверхні. Найпростіший метод полягає в тому, що рівність стіни визначається ідеально прямий рейкою (правилом), розміром з висоту кімнати. Рейку прикладають до кутів стін, паралельно підлозі внизу, стелі вгорі, між підлогою та стелею. Максимальний зазор і визначить рівність або кривизну стіни .
2
Рівність стіни легко визначається схилом. Схил (мотузковий рівень) являє собою шнурок з вантажем. У стіну під стелею забийте гвоздик, на нього намотайте шнурок і візуально визначте, паралельна чи стіна зі шнурком. Це робиться на відстані близько 1,5 метра.
3
Бульбашковий будівельний рівень так само допомагає визначити рівність стіни . Усередині нього знаходиться одна, дві або три колби (ампули) з рідиною і бульбашкою повітря. Для визначення горизонтального рівня потрібен прилад з двома або трьома колбами. Якщо стіна рівна, повітряний пухирець, усередині ампули буде знаходитися строго між ризиками.
4
Також існує методика перевірки на рівність за допомогою лазерного лінійного нівеліра (лазерного рівня). Його робота полягає в тому, що він проектує на стіну лазерну лінію. Між стіною і нівеліром з'являється лазерна площину (вертикальна або горизонтальна залежно від моделі нівеліра). Для визначення рівності стіни використовується вертикальна площину.
Зверніть увагу
Лазерний нівелір є найточнішим сучасним і зручним у використанні. Розміри його досить компактні, але дальність проектування променя може становити до 100 метрів.
Корисна порада
Не турбуйтеся, якщо виміри покажуть відхилення до 3-х мм на 1 м довжини, це відповідає будівельним нормам.
Якщо ви вирішили зайнятися ремонтом, то обов'язково варто задуматися про покупку будівельного рівня. Варто відзначити, часто зустрічається неякісний інструмент. Рівень є надзвичайно відповідальним інструментом, так як з його допомогою проводиться розмітка. Саме від неї виконуються подальші дії по ремонту.
Інструкція
1
На даний момент є кілька видом будівельних рівнів: лазерний нівелір рівень, електронний уклономера і бульбашковий рівень. Найчастіше застосовується останній перерахований інструмент. Для початку визначіться, якої довжини вам необхідний інструмент. Якщо вам потрібно зробити розмітку під наклейку шпалер, то 120 - 200 сантиметрів саме те. Якщо ж буде вироблятися стяжка і вирівнювання стін, то необхідно мати рівень довжиною 150-300 сантиметрів. Після того, як ви визначилися з розміром, можна йти в магазин і вибирати.
2
Зверніть увагу на скляні частини. У них перебуває рідина з бульбашкою повітря. Також на склі обов'язково повинні бути чорні лінії. Перевірте, чи не бовтаються чи скляні частини. Якщо є можливість, то придбайте той рівень, у якого скла вмонтовані в рівень наглухо, тобто їх неможливо зняти, відкрутити або щось в цьому роді.
3
Далі подивіться на те, чи добре видно бульбашка повітря. Ви повинні з легкістю визначати, коли він знаходиться на середині між чорними смужками. Якщо вони будуть сильно віддалені один від одного, то виникнуть проблеми з визначенням бульбашки точно по центру
4
Потім перевірте, чи правильно рівень визначає вертикальне і горизонтальне положення. У спеціалізованому магазині існує стенд, на якому ви можете випробувати даний інструмент. Покладіть рівень на горизонтальний стенд і зверніть увагу на положення бульбашки. Він повинен знаходитися точно посередині між лініями. Поверніть інструмент на 180 градусів. Аналогічно перевірте другу частину. Якщо все гаразд, то горизонталь рівень показує вірно. Тепер переходите до перевірки вертикалі. Прикладіть інструмент до стенду таким чином, щоб скельце було у верхній частині інструменту. Пухирець також повинен знаходитися чітко посередині. Перевірте другу сторону.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zfcO89PeF5w
Зверніть увагу
Раз вам знадобився будівельний рівень (далі У або рівень) значить, ви найімовірніше вирішили затіяти ремонт і причому хороший. А без інструменту далеко не "заїдеш". Але й інструмент буває такий, що краще б його зовсім не було, іншими словами - неякісний.
Корисна порада
Перш ніж купити будівельний рівень, якою б дорогою він не був, необхідно зробити елементарну перевірку. Для цього його необхідно прикласти до горизонтальної поверхні, потім повернути на 180 градусів і прикласти до тієї ж поверхні.