Як відокремити жовтки від білка. Як правильно відокремити жовток від білка.

Існує безліч рецептів, що вимагають поділу яєць на жовток і білок. Зовсім не обов'язково в обраному блюді повинне бути присутнім щось одне, буває, що потрібно спочатку ввести жовтки і тільки потім збиті білки. Або на жовтках замішують розсипчасте пісочне тісто, а майже готовий пиріг покривають повітряної меренгой. Втім, зовсім не важливо, як ви збираєтеся використовувати сепароване яйце, все одно спочатку вам доведеться відокремити білки від жовтка. Існує не менше чотирьох добре відомих способів сепарування яєць.
Вам знадобиться
 • Яйця
 • Три миски
 • Ніж
 • Сепаратор для яєць
 • Одноразові тонкі рукавички
Інструкція
1
За допомогою яєчної скорлупиУдарьте ножем або плоскою рукояткою іншого столового приладу по яйцю в верхній частині. Ваше завдання, щоб яйце тріснуло так, щоб верхня його половинка була менша, ніж нижня. Акуратно зніміть верхню половинку. Тримайте верхню половинку поруч з нижньої і через щілину між ними процідіть білок в миску. Підхопите яєчний жовток на верхню половину шкаралупи. Деякі «нитки» яєчного білка можуть бути особливо упертими, допоможіть їм виделкою. Опустіть жовток у підготовлений посуд.
2
За допомогою отверстійСпеціальним пристосуванням або звичайної канцелярської кнопкою виконайте в яйці два отвори - зверху і знизу. Трохи розширте нижнє за допомогою кінчика ножа. Тримайте яйце над мискою, поки білок повільно витікає з нижнього більш широкого отвори. Відбийте верхню половинку шкаралупи і вилийте жовток в іншу миску.
3
За допомогою пальцевНаденьте тонкі одноразові стерильні рукавички. Помістіть руку з яйцем над мискою для білків і розбийте шкаралупу. Приберіть шкаралупу вільною рукою. Дозвольте білку повільно стікати між вашими пальцями. Покатайте жовток в долоні, щоб дати стекти всьому білку без залишку. Відпустіть жовток в окрему миску.
4
За допомогою сепаратораПоложіте сепаратор на миску, підходящого розміру. Розбийте і випустіть в нього яйце, так щоб жовток опинився в середині, а білок вільно стікав по краях. Дочекайтеся, поки весь білок витече через щілини в сепараторі. Покладіть жовток в іншу миску.
Зверніть увагу
Якщо для вашого страви потрібні білки або жовтки більш, ніж від одного яйця, використовуйте три миски. Одну для жовтків і дві для білків. У маленьку миску ви будете відокремлювати білок, а у велику збирати їх все одне за іншим. Такі обережності застрахують вас від можливості зіпсувати білок від десятка яєць одним тухлим яйцем.
Корисна порада
Білок і жовток окремо можуть зберігатися в холодильнику кілька днів. Також їх можна заморожувати і використовувати після. Але найкраще планувати «парні» страви. Приміром, якщо ви зробили на обід пасту на яєчних жовтках, з білків можна приготувати десерт - безе або мигдальні тістечка.
Деякі страви містять або тільки білки (наприклад, безе), або тільки жовтки (наприклад, майонез). Випічка виходить набагато пишніше, якщо збивати окремо білки від жовтків. Правда, є господині, які не можуть відокремити жовток від білка.
Вам знадобиться
 • - яйце;
 • - ніж;
 • - сито;
 • - три чашки;
 • - папір;
 • - кульок.
Інструкція
1
Розбийте яйце в чисте сито, в якому ви просіваєте муку. Сито поставте на тарілку такого ж діаметру. Білок стече на тарілку, а жовток залишиться зверху із залишками білка. Акуратно ложкою вийміть жовток , а залишився білок вилийте з сито.
2
Приготуйте дві чашки. Розбийте яйце так, щоб вміст залишилося на частини шкаралупи більшого розміру. Зливайте в чашку білок, притримуючи жовток другою половинкою шкаралупи. Якщо необхідно відокремити жовток від білка з декількох яєць, то візьміть третю чашку. У разі маленької невдачі ви не зіпсуєте раніше відокремлювані жовтки.
3
Розбийте шкаралупу ножем на дві рівні частини. Можна розділити білок від жовтка, переливаючи над мискою жовток з однієї половинки шкаралупи в іншу, поки весь білок не стече.
4
Зробіть воронку з аркуша паперу з дуже тонким отвором внизу. Розбийте в неї яйце. Білок вийде знизу, а жовток залишиться у воронці.
5
Розбийте яйце на тарілку. Щоб розділити білок від жовтка, закрийте жовток склянкою, який за діаметром трохи більше жовтка. Зливайте в чашку білок, тримаючи тарілку зі склянкою вертикально.
6
Зробіть в шкаралупі два отвори, зверху і знизу. Тримаючи яйце над чашкою, дайте стекти білку з нижнього отвору. В іншу чашку вилийте жовток , розбивши шкаралупу.
7
Розколіть шкаралупу гострим ножем, але не до кінця, щоб лише утворився отвір. Випустіть білок з шкаралупи, нахиляючи яйце в одну, а потім в іншу сторону. Коли весь білок стече, випустіть жовток в іншу ємність.
8
Влийте яйце в кульок з маленьким отвором, через яке вийде білок. Переміщайте жовток в різні боки, щоб весь білок вийшов. Жовток вилийте з кулька в миску.
9
Розбийте яйце в руку над чашкою, щоб відокремити жовток від білка. Переміщаючи по руці жовток , білок виллється крізь пальці рук і в сторони. Перекладіть жовток в іншу миску, а руки вимийте. Можна це проробити в рукавичках.
Зверніть увагу
Акуратно виливайте вміст яйця, щоб не пошкодити форму жовтка, який легко може потрапити в білок.
Корисна порада
Використовуйте тільки свіжі яйця для поділу білка та жовтка.