Як визначити метали в таблиці Менделєєва. метали і неметали в таблиці Менделєєва.

Часом людині необхідно безпомилково вказати на метали в Таблиці Менделєєва. Як людина, практично не володіє хімією, може визначити, чи є той чи інший елемент металом?
Вам знадобиться
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - Таблиця Менделєєва.
Інструкція
1
Візьміть таблицю Менделєєва, і за допомогою лінійки проведіть лінію, яка починається в клітці з елементом Be (Берилій), а закінчується в клітці з елементом At (Астат).
2
Ті елементи, які перебуватимуть зліва від цієї лінії - метали. Причому чим «нижче і лівіше» знаходиться елемент - тим більш яскраво виражені металеві властивості він має. Легко переконатися, що в таблиці Менделєєва таким металом є франций (Fr) - найактивніший лужної метал.
3
Відповідно, ті елементи, які праворуч від лінії, мають властивості неметалів. І тут теж діє аналогічне правило: чим «вище і правіше» від лінії знаходиться елемент, тим сильнішим неметаллом він є. Таким елементом в таблиці Менделєєва є фтор (F), найсильніший окислювач. Він настільки активний, що хіміки раніше давали йому шанобливе, хоч і неофіційне, прізвисько: «Все розгризали».
4
Можуть виникнути питання типу «А як же бути з тими елементами, які знаходяться на самій лінії або дуже близько до неї?». Або, наприклад, «« Праворуч і зверху »від лінії знаходяться хром, марганець, ванадій. Невже це неметали? Адже їх використовують при виробництві сталі як легуючих добавок. Але ж відомо, що навіть малі домішки неметалів роблять сплави крихкими ». Справа в тому, що елементи, розташовані на самій лінії (наприклад, берилій, алюміній, титан, германій, ніобій, сурма), мають амфотерний, тобто двоїстий характер.
5
А що стосується, наприклад, ванадію, хрому, марганцю, то властивості їх сполук залежать від того, який ступінь окислення мають атоми цих елементів. Наприклад, такі їх вищі оксиди, як V2O5, CrO3, Mn2O7, мають яскраво виражені кислотні властивості. Саме тому вони і розташовуються на начебто «нелогічних» місцях в таблиці Менделєєва. У «чистому» ж вигляді ці елементи, безумовно, є металами і мають всі властивості металів.