Як поміняти повітряний фільтр на ВАЗ.

Повітряний фільтр , як і будь-яка інша деталь автомобіля, має свій термін придатності. Якщо не робити заміну фільтр а в строго встановлені виробником терміни, то двигуну буде не вистачати повітря. А це означає, що зменшиться зносостійкість деталей і збільшиться витрата палива.
Вам знадобиться
  • - гайковий ключ;
  • - викрутка хрестоподібна;
  • - новий повітряний фільтр;
  • - чистить.
Інструкція
1
Відкрийте капот і визначте місце розташування повітряного фільтр а. Залежно від конструкції автомобіля (карбюраторний або інжекторний двигун), фільтр може бути як прямо над карбюратором, так і далеко від випускного отвору. Також варто врахувати, що повітряний фільтр може бути відкритого і закритого типів.
2
Підготуйте місце роботи. Забезпечте нерухомість транспортного засобу за допомогою стопперів під задні колеса. Поставте машину на першу передачу, витягнете ручник.
3
Акуратно від'єднайте патрубок від повітряного фільтр а. Незалежно від типу фільтр а, це необхідно зробити для заміни деталі та перевірки стану патрубка. Розберіть коробку, в якій знаходиться сам фільтр . Для цього відверніть пару гвинтів і невеликих гайок. Іноді виникають проблеми з гвинтами, і тоді доводиться ще возитися зі шлангами, які кріпляться до коробки за допомогою хомутиков. Самі ці кріплення вельми крихкі і їх легко пошкодити. Тому бажано уникнути демонтажу шлангів.
4
Видаліть повітряний фільтр і огляньте коробку. Потрібно ретельно очистити її зсередини, щоб не залишилося бруду або дрібних камінчиків, які потрапляють туди за довгий час експлуатації автомобіля. Для впевненості візьміть шматок дрантя, старий рушник або серветку і протріть внутрішні частини корпуса коробки. Зверніть також увагу на чистоту патрубка, через який повітря йде від фільтр а до двигуна.
5
Встановіть новий фільтр . Упевніться, що фільтр «увійшов» правильно, його геометрія не порушена, немає виступаючих частин над нижньою частиною коробки. Тепер візьміть кришку і закрийте коробку, закріпивши її за допомогою гвинтів. Відновіть всі шланги і хомути, зберіть фільтр цілком, включаючи патрубок. У випадку з інжекторним двигуном, правильна установка кришки контролюється спеціальним датчиком. При неправильно зафіксованому фільтр е або зазорі кришки двигун просто не заведеться.