Як визначити розмір стопи.

Носіння неправильно підібраного взуття може привести до набряків, плоскостопості, порушення постави. Тому при покупці нової пари завжди слід звертати увагу на зручність тієї чи іншої моделі і відповідність купується взуття вашому розміром ноги. Визначити потрібний вам розмір взуття можна самостійно.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу розміром А4;
  • - олівець або ручка;
  • - лінійка.
Інструкція
1
В світі існує декілька систем нумерації розмірів взутті, найпоширеніші з них - європейська, англійська та американська. Як правило, знаючи свій розмір в одній з них, нескладно перевести його в іншу. Найбільш оптимальний спосіб визначити розмір взуття - це виміряти довжину стопи. Робити це потрібно ввечері, т.к. до кінця дня нога трохи збільшується.
2
Одягніть тонкі шкарпетки (якщо збираєтеся носити взуття без носка, то, звичайно, вимірюйте теж без нього). Покладіть на підлогу папір, встаньте на неї і акуратно обведіть контур кожної стопи, тримаючи при цьому олівець строго вертикально. Якщо є така можливість, попросіть когось допомогти вам.
3
Накресліть на отриманому малюнку пряму лінію від п'яти до пальців, з'єднавши самі виступаючі точки. Виміряйте довжину цього відрізка за допомогою лінійки. Якщо одна ступня у вас довше, орієнтуйтеся для визначення розміру на неї.
4
Можна обчислити довжину стопи і не маючи під рукою паперу. Для цього потрібно виміряти відстань від ліктя до зап'ястя по внутрішній стороні руки. Вважається, що цей відрізок приблизно дорівнює стопі.
5
Порівняйте значення, яке ви отримали, з таблицею міжнародних розмірів взутті. Так, наприклад, жіночої стопі довжиною 22,5 см в Росії відповідає 35 розмір взуття, 23,5 см - 36, 24,5 см - 37, 25,5 см - 38. Чоловічий стопі довжиною 25 см в Росії відповідає 39 розмір взуття , 26 см - 40, 27 см - 41, 28 см - 42, 29 см - 43.
6
Важливий параметр при підборі взуття, який, на жаль, часто не вказується - це повнота. Вимірюється цей показник поперек контуру стопи, по самим виступаючим точкам ділянці носка. У Росії взуття випускають в 12 полуполнотах, які позначаються цифрами від 1 (найвужча стопа) до 12 (найширша).
Зверніть увагу
Навіть знаючи свій розмір, не купуйте взуття без примірки! Різні моделі можуть маломерят або большемеріть.
Корисна порада
Крім виміру довжини стопи, розмір взуття можна з'ясувати емпіричним шляхом, тобто помірявши кілька пар сусідніх розмірів. Так зазвичай підбирають взуття при покупці.